Barevně sladěný pár je na společenské akci vždy obdivován

Barevně sladěný pár je na společenské akci vždy obdivován

Sezóna plesů a vánočních večírků se blíží mílovými kroky. Po více než roční pauze snad budeme moct vyrazit na taneční parket nebo firemní akci. Většina žen chce vypadat dokonale a outfit má vybraný několik týdnů dopředu.

Jak ale obléct partnera, abyste spolu barevně ladili? 

Pokud chcete udělat dokonalý dojem, nepodceňujte význam oblečení, které hraje velkou roli ve vašem společenském životě. Je dobré vědět, že oblečení, které nosíte do práce, se nemusí hodit na ples a naopak. Oblečení totiž velkou měrou ovlivňuje to, jak vás lidé vnímají. Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka.

Ideální je, když se s partnerem na oblečení domluvíte. Pokud máte v plánu jít na ples například v modrých šatech, určitě nedoporučujte partnerovi například zelenkavou košili nebo růžovou kravatu. Mějte na paměti, že ples je večerní společenskou událostí a tomu musí odpovídat i volba oblečení. „Například k výrazně červeným šatům s černými doplňky, dejte partnerovi do hluboce černého saka, vášnivou barvu jako je například bordó. Barev se nebojte, odstíny nelaďte přesně, ale spíše ztmavujte. Tím docílíte společné dokonalosti,“ radí Denisa Vámoš Gróffová, kreativní vizionářka společnosti Pánské obleky BANDI.

V případě, že si žena vybere modré šaty a stříbrné doplňky, mají muži několik variant, jak se s partnerkou sladit:

1. barevné sladění pomocí tmavě modrého nebo stříbrného kapesníčku, který si muž vloží do kapsy saka 

2. partner si vybere jednu z barev, například modrou, a oblékne si tmavě modrou košili a k ní si uváže kontrastní černou kravatu

3. nejpůsobivější je, když si muž oblékne tmavě modrou košili, černou kravatu a stříbrný kapesníček

Vsaďte na sílu doplňků

Barevného souladu také docílíte, když společně vyberete podobnou barvu kravaty, motýlka nebo kapesníčku do saka. Stačí, aby tyto pánské doplňky barevně korespondovaly s vašimi doplňky, jako je kabelka, opasek nebo brož. S motýlkem lze sladit také šle. Váš muž s nimi bude vypadat stylově i v případě, když si sundá sako. Důležité je také vědět, že sako by muž neměl ve společnosti odkládat při významných momentech události, jako je slavnostní uvítání nebo předávání ocenění a podobně.

„Detaily tvoří celek. A právě tyto detaily dodávají muži na eleganci. Jasným návodem k úspěchu je vždy tmavý, dobře padnoucí oblek, košile barevně sladěná s kravatou, kožený opasek v barvě obuvi a další doplňky.  Nezapomeňte ani na ponožky s prodlouženou délkou, aby při usednutí nebyly vidět muži holeně.“ dodává Denisa Vámoš Gróffová.

 

Když už si dáte práci s výběrem dokonalého outfitu, nepřipusťte, aby partner pokazil váš celkový dojem tím, že si na oblek vezme sportovní nebo volnočasovou bundu. Jedinou správnou volbou je v tomto případě pánský kabát. Bez něj se muži, kteří jdou v zimě na společenskou událost, neobejdou.

bandi_-_kabat.jpg

Dress code: Black Tie?

V případě, že se s partnerem chystáte na významnou společenskou událost, věnujte pozornost pozvánce, kterou jste obdrželi. Pokud je na ní uveden Dress code, řiďte se jím. Jen tak budete mít jistotu, že se pro danou událost obléknete správně. Pro formální společenské akce platí striktnější pravidla oblékání, než pro večírek s přáteli nebo standardní ples. Z převážné většiny se jedná o Dress code: Black-Tie, kde už bude muž potřebovat černý smoking

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram