Barva roku v interiéru: Jaké trendy v bydlení přináší

Barva roku v interiéru: Jaké trendy v bydlení přináší

Rok 2024 už zná svou barvu. Objevte svěží broskvové tóny, které vám rozjasní domov. Poradíme vám, jaké doplňky vybrat, abyste si vykouzlili útulný interiér i s minimem zásahů do vašeho rozpočtu.

Objevte jemné tóny barvy Peach Fuzz

Společnost Pantone už od roku 1999 vyhlašuje barvu roku. Každoročně volí takový odstín, který odráží celospolečenskou náladu a zároveň přináší i nové trendy nejen v bydlení, ale třeba i v módě.

Barva roku 2024 nese kódové označení 13-1023 a název Peach Fuzz. Právě jemné oranžovo-růžové broskvové tóny vybízí k péči, sounáležitosti, klidu a laskavosti.

V dnešní turbulentní době jde o příhodnou barvu, která nás má vrátit k tomu nejcennějšímu co máme. Užívat si každou chvíli nejlépe v okruhu svých blízkých. Zároveň vybízí k větší empatii a přináší naději na klidnější budoucnost.

Vykouzlete si útulný domov s barvou roku

Výhodou barvy Peach Fuzz je její jemnost a nenásilnost, takže ji snadno zakomponujete téměř do jakéhokoli interiéru. Světlá barva dokáže místnost opticky zvětšit a zároveň rozjasnit.

Pokud jste navíc milovníky pastelových barev, pak je pro vás barva Peach Fuzz jako stvořená. Jemná a hřejivá barva krásně vynikne také v kombinaci s přírodními materiály jako jsou dřevo nebo sklo.

Jak oživíte ložnici hravými doplňky

Jemnost broskvových tónů vás v ložnici obejme a dopřejete si díky ní například i lepší spánek. Světlé barvy mohou mít pozitivní vliv na psychiku a dokážou zlepšit náladu. Jemné pastelové barvy navíc působí hřejivým dojmem a zútulní prostor.

Výraznou změnu v ložnici dokáže vytvořit i výběr správného povlečení. Kromě barvy se zaměřte také na materiály. Vyzkoušejte například bavlněný satén, který je pevný ale zároveň příjemný na dotek.

Skvěle vám poslouží i dekorační polštáře v této barvě. Případně přehoz přes postel, který krásně sjednotí ložnici a dodá ji příjemně uklizený vzhled.

Ložnici ale oživíte například i dlouhými závěsy nebo třeba jednobarevným kusovým kobercem. Pokud sáhnete po koberci s jemným vysokým vlasem, pak vás spolehlivě zahřeje při každém došlapu.

Výhody kusového koberce:

  • Okamžitě rozzáří interiér – kvalitní koberec na sebe strhne pozornost a oživí každou místnost. Navíc dokáže zakrýt i drobné nedostatky původní podlahy.
  • Snadno se udržuje čistý – stačí pravidelné vysávání a v koberci se nedrží žádné nežádoucí nečistoty.
  • Zvýší komfort při došlapu – vstávání z postele je samo o sobě často nepříjemné. Došlap na hřejivý koberec vám ale dokáže zlepšit každé ráno.
  • Je cenově dostupný – ve snaze oživit interiér je kusový koberec ideální volba i pro vaši peněženku. Seženete krásné kousky, které rozhodně nezruinují rodinný rozpočet a zároveň přinesou vytouženou změnu v interiéru.

Zvýší tepelný komfort a zlepší akustiku v místnosti – chůze po koberci zahřeje vaše nohy daleko lépe než studená tvrdá podlaha. Zároveň se zlepší i celková akustika v místnosti a zbavíte se například nepříjemné ozvěny.

Rozjasněte koupelnu: I maličkosti dokážou divy

Nejnovější barevné trendy si i bez větších zásahů užijete také v koupelně. Nemusíte hned měnit barvu dlaždic nebo kachliček.

Mrkněte se třeba po dávkovačích mýdla ve světle oranžové barvě. Ideální jsou skleněné nebo keramické dózy, které koupelně dodají luxusní vzhled. Vyhněte se plastům, které se sice zdají praktické, ale zároveň působí zbytečně lacině.

Další drobný zásah, která dokáže vylepšit vzhled koupelny jsou například barevné ručníky a osušky. Opět se kromě samotné barvy zaměřte i na kvalitu materiálu. Vybírejte ručníky s co největší gramáží, které vyjdou sice malinko dráž, ale vydrží krásné nesrovnatelně delší dobu.

Koupelnu oživíte a zútulníte i správně vybranou koupelnovou předložkou. Ta má navíc i praktické využití. Nebudou vás studit nohy a zároveň zvýšíte i bezpečnost v koupelně a minimalizujete riziko uklouznutí například při vylézání z vany nebo sprchového koutu.

Obývací pokoj si zaslouží pozornost

Z obývacího pokoje si vytvořte oázu klidu a odpočinku. Trávíte v něm spoustu času a zasloužíte si, aby vám v něm bylo příjemně. Barva Peach Fuzz skvěle vynikne nejen na drobnějších doplňcích, ale i při volbě větších kousků nábytku. Nebojte se rozjasnit prostor světlou pohovkou, křeslem, odkládacím stolkem nebo taburetem.

Obývací pokoj skvěle oživí také klasické kusové koberce. Hodí se nejen přímo k pohovce nebo pod konferenční stolek. Ale využijete ho třeba i k optickému rozdělení místnosti. Například k vytvoření relaxačního čtecího koutku.

Můžete zkusit oživit také stěny. Mrkněte se například po obrazech v jemných oranžových barvách.

Pokud zrovna nemáte možnosti na velké úpravy, soustřeďte se nejprve na detaily. Jako jsou například vázy nebo barevné květináče. Nemusíte rovnou měnit ráz celé místnosti. Stačí i drobné změny, které vám do interiéru přinesou svěží vzhled.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram