Bez Bluethoothu by to v dnešní době nešlo

Bez Bluethoothu by to v dnešní době nešlo

Bluetooth je bezdrátová komunikační technologie

Jedná se vlastně o velmi šikovnou součást různých elektronických zařízeních, která se může hodit každému z nás. Bluetooth slouží především k usnadnění vzájemné komunikace a k přenosu dat. Funguje podobně jako wi-fi, avšak jen na menší vzdálenosti, řádově na několik desítek metrů.

Dosah je ovlivněn také překážkami, které se nachází v cestě. Není to však žádný velký nedostatek této technologie, protože bluetooth se užívá především při komunikace mezi zařízeními, která se nachází blízko sebe. Příkladem je situace, kdy máte mobilní telefon vybavený technologií bluetooth v kabelce, handsfree připevněno na uchu a bez přestávky můžete vyřizovat telefonáty. To se hodí například při řízení auta nebo při manuální činnosti, kdy telefon nemůžete pohodlně vzít do ruky. Když bluetooth porovnáme s dalšími technologiemi, tak například oproti infračervenému portu má bluetooth tu výhodu, že není nutná přímá viditelnost komunikujících zařízení, bez čehož se komunikace přes infraport neobejde. Proto si bluetooth vydobylo pevnou pozici na poli komunikací.

Datová propustnost se u bluetooth pohybuje v rychlostech až 2,1 Mbit/s, což velmi dobře vystačí na běžné uživatelské přenosy dat. Nové verze bluetooth vynikají také vysokou rychlostí navázání spojení mezi zařízeními, což uživatelé velmi ocení. Bluetooth využijete tedy při telefonování s handsfree, dále při přenosu dat mezi počítačem a mobilním telefonem například pro přenos vyzvánění nebo fotografií, ale i pro přenos dat mezi dvěma telefony, které jsou touto technologií vybavené. Umožňuje tedy komunikaci, která byla dříve problematická, ne-li přímo nemožná.

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram