Bezešvé kalhotky a podprsenka: řešení pro každý outfit

Bezešvé kalhotky a podprsenka: řešení pro každý outfit

Když se kalhotky nevzhledně rýsují pod oblečením, dokáže to člověka otrávit. Je vůbec možné být celý den v pohodlí a zároveň neukazovat světu obrys bombarďáků? V tomto tisíciletí naštěstí ano! Díky bezešvému spodnímu prádlu.

Spodní prádlo v životě ženy

Už jako malým holčičkám nám říkali, že ukazovat spodní prádlo je neslušné. Sice jsme to občas porušily a houpaly se na hřišti se sukní u hlavy, ale s příchodem puberty to většinu z nás přešlo.

Bez ohledu na to, v jaké době vaše puberta probíhala, určitě to byla doba experimentů. I se spodním prádlem. Kdo dospíval v 90. letech a na začátku milénia, určitě si vybaví tanga vyčuhující z bokových riflí. Pak Bridget Jonesová ukázala světu dilema vhodného spodního prádla pro intimní chvíle. V inkriminovanou chvíli se od ženy očekává, že bude mít na sobě drobné krajkové cosi, co bude více odhalovat, než zakrývat. Mnohem větší pravděpodobnost, že taková chvíle přijde, však nastává ve stahovacích kalhotkách. Naštěstí už není rok 2001, kdy měl film premiéru. Možná by dnes Bridget měla jednodušší volbu a rovnou by sáhla po bezešvých kalhotkách třeba z kolekce dámského spodního prádla od Intimidea.

Jakmile žena překoná období vzdoru a vymezování se vůči autoritám, zpravidla se vrátí zpět k myšlence, že spodní prádlo se na veřejnosti neukazuje. Maximálně může nedbale nechat vykukovat krajková ramínka podprsenky, ale určitě nesmí ukázat ani obrys spodních kalhotek nebo podprsenky. Přestože asi všichni na světě ví, že ženy se potí, chodí na záchod a nosí spodní prádlo, nic z toho ženy nepřiznávají. Ať už to děláme kvůli mužům, ostatním ženám nebo kvůli sobě, není na tom nic špatného. Kromě perfektního vzhledu si však zasloužíme i pohodlí.

Jak nosit bezešvé spodní prádlo

Mezi bezešvé spodní prádlo nepatří jen spodní kalhotky a podprsenka. Existují i bezešvá body, spodní košilky, trička a stahovací prádlo. Stejně jako klasické „švové“ spodní prádlo, je třeba ho volit s ohledem na svrchní oblečení.

Hlavní výhodou bezešvého prádla je samozřejmě to, že se nerýsuje pod oblečením. To z něj dělá ideální volbu pod přiléhavé kousky z vašeho šatníku, ať už to jsou upnuté šaty na večírek nebo legíny na cvičení. Ničemu nevadí ani, když si ho oblečete pod volné oblečení, takže ho klidně můžete nosit každý den. Myslete však na vhodné barvy. Pod tmavé oblečení se hodí černé prádlo, pod bílé pak prádlo tělové.

Proč nosit bezešvé spodní prádlo

Nesporné výhody bezešvého spodního prádlo jsou následující:

Nerýsuje se pod oblečením. Nemusíte si brát tanga nebo jít naostro, když chcete nosit přiléhavé oblečení. Bezešvé kalhotky existují v různých střizích od brazilek přes tanga až po klasické kalhotky s vysokým pasem.

Švy netlačí do kůže a nedráždí jemnou pokožku.

Je vyrobené z elastických materiálů, takže se přizpůsobí postavě.

Při výrobě vzniká méně odpadu v podobě odstřižků látky.

Vyrábí se i ve stahovací variantě, což se hodí na výjimečné příležitosti.

Vypadá esteticky.

Bezešvé prádlo se vyrábí převážně z umělých materiálů jako je např. Lycra. To má své výhody – prádlo odvádí pot, rychle schne, zachovává si tvar. Ale i nevýhodu – není tolik prodyšné ve srovnání s přírodními materiály. Někteří lékaři proto nedoporučují každodenní nošení bezešvých spodních kalhotek. Výrobci to většinou řeší přidáním bavlněné dotykové vrstvy v oblasti rozkroku.

Jak se vyrábí bezešvé spodní prádlo

Bezešvé spodní prádlo je trendy a ženy (i muži) si ho vybírají z mnoha důvodů. Díky rozvoji vědy a novým technologiím není nutné kusy látky klasicky sešívat jehlou a nití. Výrobci dokážou vyrobit kalhotky skutečně z jednoho kusu látky. Spíše se ale využívá postup, při kterém se vyrábí z více kusů, které se spojí lepením nebo laserem. Zpravidla jsou spodní kalhotky sešité v rozkroku, někdy i na bocích. Někdy spodní prádlo nemá ani přišitou cedulku, protože velikost a instrukce o praní jsou vytištěné přímo na látku. Díky tomu není potřeba cedulku párat nebo stříhat a nic nikde neškrábe.

Ať už preferujete jakékoliv spodní prádlo, důležité je, aby se vám dobře nosilo. Zkusili jste už to bezešvé?

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram