Blanka Matragi Gala Fashion Show Elements

Blanka Matragi Gala Fashion Show Elements

Módní návrhářka a designérka Blanka Matragi oslaví 35. výročí svojí tvorby velkolepou módní přehlídkou na téma “ELEMENTS“ společně s její úspěšnou unikátní retrospektivní výstavou TIMELESS. 

V roce 2017 uplyne 35 let od otevření atelieru a studia Blanka Matragi - Haute Couture v Bejrútu. Oslava tohoto výročí proběhne 11. listopadu v Obecním domě v Praze velkolepou show ve Smetanově síni kolekcí Ready-to-Wear a Couture.

„Bez základních přírodních živlů - půdy, vody, vzduchu i ohně by život na naší zemi neexistoval,” říká Blanka Matragi. „Proto se i já v kolekci "Elements" v téhle pohnuté době navracím ke kořenům a svým dílem chci přispět k úsilí o záchranu planety. Současný rychlý a internetově propojený svět nám tyto živly představuje v nejrůznějších výtvarných formách a já doufám, že se i mně podaří je autorsky ukázat v mém oděvním projevu a obohatit je o nejnáročnější požadavky doby. V mé 35leté tvorbě se tyto atributy elements vždy prolínaly nejen v mých oděvních a sklářských dílech, ale zároveň i v experimentálním průmyslovém designu. V této kolekci bych chtěla spojit své dosavadní zkušenosti a ukázat vývoj v mém tvůrčím procesu, obohacený o nejnovější technologie nejen v materiálech, ale hlavně v přístupu a používání mých autorských inovačních nápadů v 3D efektu s optickými iluzionistickými prvky,” dodává. 

Celá show na počest tvorby Blanky Matragi bude doplněna o zajímavé efekty zadní projekce, představována vybranými topmodelkami a doprovázena nejnovější hudbou. Oslava bude dále pokračovat galavečerem v salóncích Obecního domu.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram