Bottega Veneta představila sérii fotografií se zpěvákem A$AP Rockym a jeho dětmi, která symbolizuje víc než jen něžnou prezentaci afroamerických rodin

Bottega Veneta představila sérii fotografií se zpěvákem A$AP Rockym a jeho dětmi, která symbolizuje víc než jen něžnou prezentaci afroamerických rodin

Bottega Veneta při příležitosti Dne otců představila nový fotografický seriál společně se svým novým ambasadorem, kterým se stal zpěvák A$AP Rocky. Fotografka Carrie Mae Weems zpěváka nafotila v domácím prostředí s jeho dvěma malými syny.

 

Fotografický seriál „Potraits of Fatherhood“ si objednal kreativní ředitel módního domu Bottega Veneta, Matthieu Blazy, který se rozhodl spojit významný den s ještě důležitějším posláním, a to ukázat lidem důležité gesto, které podle kreativního ředitele nelze podceňovat.

„Jsem to já, kdo ztělesňuje a přijímá otcovství, rodičovství, společnost a rodinu, přičemž stále pracuje na všech aspektech své kariéry,“ říká A$AP Rocky o myšlence samotného projektu, který zachycuje šest něžných, černobílých snímků, které ukazují, jak zpěvák žije se svými syny RZA a Riotem Rose.  

Jeden obrázek ukazuje Rockyho, jak zvedá svého mladšího syna a líbá ho na čelo. Další oba chlapce u malého hracího klavíru a vedle nich hraje na klávesy i jejich otec. Svou přímostí, domáckostí a autenticitou snímky připomínají ikonickou sérii fotografky Carrie Mae Weems „Kitchen Table Seriess“, která vyjadřuje myšlenku, že jídelní stůl je skutečným jevištěm, kde se odehrávají největší životní okamžiky a kde se vyjadřuje celá škála lidských emocí. Seriál poutavě zkoumá životy žen a odvážně prosazuje zejména komplexnost, sílu a krásu černošského ženství. A právě to zaujalo kreativního ředitele Bottega Veneta.

foto: Carrie Mae Weems / se svolením Bottega Veneta

„S fotografií Carrie jsem se poprvé setkal jako student,“ říká kreativní ředitel Matthieu Blazy. „Hluboce na mě zapůsobila její originalita, angažovanost a společenský dopad. Od té doby jsem si s sebou nesl sílu a důležitost její práce. Je mi ctí, že do tohoto projektu s Rockym přinesla svůj objektiv a vizi, zkoumající otcovství a to, co dnes znamená. Snímky ukazují reálnost Rockyho jako otce a muže mimo veřejnou osobnost. Co mě na obrázcích zaujme především, je jejich intimita."

Pro A$AP Rockyho tento projekt představuje nejen osobní evoluci, ale také důležité prohlášení v rámci širší komunity.

„Nemyslím si, že v mé kultuře je mnoho lidí, kteří obhajují otcovství a rodičovství. Když přemýšlíte o rapperovi, přemýšlíte o dospívání, o svobodném životním stylu. Když myslíte na A$AP Rockyho, myslíte na playboye, hezkého kluka a podprsenky, které mu fanynky hází na pódium. Tohle je o mně jako o muži jedné ženy, jako o rodinném muži. Jde o to, co nyní naplňuje můj život, a to je být přítomen jako partner a rodič,“ dodává zpěvák.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram