Bridal Trend 2014: V jednoduchosti je krása

Bridal Trend 2014: V jednoduchosti je krása

Módní návrháři bridal kolekcí se v sezoně jaro/léto 2014 řídí heslem: „Méně znamená více.“

Módní návrháři bridal kolekcí se v sezoně jaro/léto 2014 řídí heslem: „Méně znamená více.“
 
Svatební look je tak tentokrát svěží, uhlazený a minimalistický, ale díky využití hedvábí a květinových motivů má i přesto romantický nádech. „Nevěsty, které si chtějí pohrát s minimalismem můžou sáhnout po doplňcích s grafickými vzory nebo po extravagantních ozdobách do vlasů,“ říká módní ředitelka Brides Rachel Leonard.
 
Přednost barvě slonové kosti před klasickou bílou dala tentokrát i Alberta Ferretti. Její luxusní svatební šaty zdobí hlavně krajka, u některých modelů ji najdeme na sukni, u jiných na rukávech a některé pokrývá vrchní krajková vrstva úplně celé.
 
Anne Bowen u svatebních kolekcí naopak stále preferuje tradiční bílou barvu, modelky tak v jejích šatech z tylu a hedvábí, doplněných stříbrnými krystaly, vypadají jako skutečné sněhové královny.
 
V kolekci Carolina Herrera najdeme šedobílé šaty s tradičními závoji a srdcovými výstřihy, ale i moderními šifonovými límci a ozdobnými pásky nebo stuhami, které nádherně zvýrazní ženskou siluetu.
Marchesa klade důraz na zajímavé detaily v podobě výrazných květinových aplikací, pásků vyšívaných krystaly nebo provázkové krajky, rafinovaně řešené saténové a taftové sukně dělají krásnou, přímo soušnou postavu.
 
Široký výběr svatebních šatů najdeme i u Monique Lhuillier, která nabízí od jednoduchých „malých bílých“ doplněných kabátkem ve stejném stylu až po princeznovské róby s dlouhou sukní a závojem.
 
Oscar de la Renta si letos oblíbil smetanové tóny i kombinaci bílého a modrého tylu. Šaty zdobí jemné výšivky ve tvaru květů, zhotovené z organzy a bílých nebo stříbrných vláken, imaginární krajkové rukávy i klasické závoje. Typické jsou sukně rozšiřující se od kolen.
 
Různorodé svatební šaty od Temperley London spojuje smetanová, letošní barva číslo jedna. Střihy jsou naopak velmi rozdílné, v kolekci najdeme jak odhalenější modely s korzetovými topy, tak decentní šaty s halenkovým horním dílem.
 
Velmi odvážné modely najdeme v kolekci Very Wang, na jednoduchých často až minimalistických šatech zaujme kontrast smetanové a černé i romantické květinové výšivky a drsně působících dlouhých kožených rukavic. Velkou roli tu hrají krajkové a korálkové aplikace.
 
 
Zdroj: brides.com
Foto: glamour.com
Autor: Dana Halušková
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram