Buďte letos na Vánoce originální a zkuste něco jiného než santovskou čapku

Buďte letos na Vánoce originální a zkuste něco jiného než santovskou čapku

Také se vám zdá klasická vánoční čepice ála Santa Claus poněkud ohraná? Pokud ano, máme pro vás novou inspiraci v podobě vánočních vlasových doplňků!

Santa Clausova čepice je jedním z nejoblíbenějších vánočních doplňků. Vlastní ji většina z nás. Má sice mnoho podob, ale někdy je na čase se maličko odvázat, odlišit se, prostě být ORIGINÁLNÍ!

Typicky vánoční účes asi jen tak nevykouzlíte, ale můžete mu vdechnout vánoční vzhled už jen malým doplňkem inspirovaným tímto kouzelným svátečním obdobím.

Nejdecentnější jsou sponky a ozdobná pérka. Ty jsou opravdu kouzelné, především na malých princeznách. Ale i ve vašich vlasech bude krásným detailem, připomínající blížící se čas vánoční. Zdá se to možná nemožné, ale takovéto kousky si můžete vytvořit i sama, záleží jen na vaší fantazii, zručnosti a trpělivosti.


Malým i velkým dlouhovláskám jistě padnou do oka vánoční gumičky. Ty vypadají ve vlasech také nesmírně zajímavě a k tomu jsou skutečně funkční. Stejně jako u sponek si vytvoříte zvlášť nějaký pěkný motiv či mašličku a nalepíte na obyčejnou sponku, větší klipsnu či přišijete na gumičku. Nebo můžete mašličku rovnou navazovat na gumičku a následně sešít v uzlu, aby se nerozvázala.

Nejpraktičtější jsou ovšem čelenky, ty si doma vyrobíte asi nejsnáze. Stačí posbírat nějakou tu vánoční dekoraci, nebo prostě jen to, co je vám blízké či sympatické a nalepit či přidrátkovat na nějakou obyčejnou čelenku, kterou posléze omotáte stuhou vhodné barvy. Rázem máte originální doplněk třeba na vánoční párty, pod stromeček nebo prostě jen k navození vánoční atmosféry.

Další krásnou inspiraci můžete načerpat z naší fotogalerie níže. A pokud si na domácí tvorbu netroufáte, nezoufejte. Dnes podobné jednodušší kousky seženete například u Lindexu, v obchodech Swarovski nebo třeba v Takko a jistě i u mnohých dalších.

Obrázky: pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram