Být Popelkou, ale nedát za šaty všechny úspory? Půjčte si šaty od českých i zahraničních designérů pohodlně na jednom místě

Být Popelkou, ale nedát za šaty všechny úspory? Půjčte si šaty od českých i zahraničních designérů pohodlně na jednom místě

Plesová sezóna je tu a vypadá to, že si tu letošní konečně užijeme se vším všudy. Pokud však nechcete dávat horentní sumy za šaty, které vynosíte pouze jednou či dvakrát za rok, zkuste to udržitelnější cestou.

Čekat, než vás cvrnkne kouzelný oříšek do nosu, by mohlo zabrat víc času než je zdrávo. Popelkou se můžete stát i tak, a to díky projektu Fashiontéka, tedy půjčovny slow fashion. Ušetříte peníze, svůj šatník, ale i planetu, a to už za zvážení rozhodně stojí. Navíc si díky tomuto projektu půjčíte nádherné šaty.

Řeč není jenom o plesech a bálech, na scéně jsou i divadla, večírky, důležité pracovní večeře a eventy nebo vaše speciální rodinné události, oslavy a svatby. Nemusíte na každou příležitost kupovat nové šaty, můžete si je jednoduše půjčit v moderní online půjčovně pomalé módy.

Jestli máte chuť osvěžit svůj šatník o nové designérské a zároveň udržitelné outfity, ale nechce se vám hned investovat do jejich nákupu, půjčte si svůj slow fashion kousek na celé 4 týdny a užívejte si ho na několik způsobů za zlomek jeho ceny.

(Ne)všední nošení

Vybírat můžete z kvalitně a férově ušitých designérských kousků od českých návrhářů nebo světových udržitelných značek, které jsou finančně náročnější, avšak díky půjčování dostupné. V nabídce jsou modely například z ateliéru Josefiny Bakošové, Lay Sedlákové, Lucie Václav, českých prémiových značek Anamé, LaFormela, finské designérky Anni Ruuth, makedonské etické značky Bastet Noir a dalších. Zároveň si můžete dopřát vyzkoušet luxusní materiály, jako je hedvábí, bavlněný satén nebo dokonce přírodní peří.

Těšit se můžete i na pravidelnou várku novinek, které jsou pečlivě vybírány také na základě zpětné vazby od  zákaznic. S podzimním editem FW22 například přibyly slavnostnější modely a nová kategorie dámských obleků. Na rozdíl od Popelky ale nemusíte spěchat o půlnoci domů, abyste šaty vrátili.

Něco na speciální příležitosti 

Modely z kategorie speciální příležitosti si můžete půjčit na 4 nebo na 7 dní a ceny půjčovného začínají na 690 korunách.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram