Československý ples, kouzelná noc v obecním domě

Československý ples, kouzelná noc v obecním domě

Vyvrcholení plesové sezóny si nenechaly ujít významné osobnosti z kultury, vědy, sportu ani z podnikatelské sféry. Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu v pražském Obecním domě zářil všemi barvami a kypřil přepychem. 

Klasická hudba doplněna tou nejvyšší elegancí společenských šatů a obleků připravila hostům úchvatný zážitek.

S každým rokem se nejen ples rozrůstá a postupuje výše na žebříčku popularity a prestiže, ale také samotní hosté se rok od roku více připravují na velkolepý večer. Muži se poohlíží po novém fraku a ženy si přejí vypadat jako princezny, které ještě svět neviděl. Toto se například povedlo Karolíně Mališové. Ta vkročila na červený koberec v obláčkově modrých šatech působících nejen sladce, ale i díky lehce prosvítající látce sexy. Toto dílo vytvořil návrhář Jakub Poner a doplňky si kráska vypůjčila v Alo Diamonds. „Já jsem se opravdu cítila jako Popelka. Celý večer jsem si užila naplno a protančila jsem střevíce,“ prozradila nám blondýnka.

O tom, že tenisový úbor umí vyměnit za grácii, všechny přesvědčila Andrea Sestini Hlaváčová. Šaty na jedno rameno, úzkého střihu zvýraznily její štíhlou vysportovanou postavu a díky flitrům zářila přes celý sál. Pro radu s výběrem si skočila za oblíbenou návrhářkou, nejen úboru StarDance, Taťánou Kovaříkovou. Ta jí šaty s radostí zapůjčila. Výrazné šaty obohatila jen o jemné šperky značky Halada.

Na doplňky naopak sázela Celeste Buckingham. V hlavní roli totiž na ní nebyla černá róba s metalickým stříbrným odleskem, ale paprsková čelenka. Podobnou vlasovou ozdobu v minulosti například zvolila populární americká herečka Blake Lively. Konkrétněji to bylo v roce 2018 v New Yorku na prestižní akci Met Gala.

Romantická růžová byla na plese velmi populární. Vynesla ji například slovenská topmodelka Andrea Verešová. Podpořila tím svou oblíbenou stejně rodáckou návrhářku Janu Pištejovou. Modelka dokonce prohlásila, v čem byly šaty nej. „Určitě jsem na sobě měla nejtěžší šaty večera,“ zavtipkovala.

Jednu z nejtřpytivějších rób oblékla Iveta Maurerová. Šaty od Mirky Horké vznikaly skoro půl roku, a to hlavně kvůli pečlivému zacházení při výrobě s kamínky značky Preciosa. Cena těchto šatů se tak lehce vyšplhala na 470 000 korun.

„Šaty jsem doma nechtěla ani sundat. Je to můj styl. Třpytit se od shora až dolů,“ vyprávěla nám mladičká modelka.

Návrhářka Sandra Mark na tuto příležitost oblékla hned několik slečen a dam. Jednou z nejpovedenějších byla zpěvačka skupiny Verona Veronika Slatinská Stýblová. Ta šaty sháněla, jak se říká za pět dvanáct.

„To, že půjdu na ples, jsem se dozvěděla celkem narychlo, takže jsem rychle oslovila Sandru, a ta souhlasila. Dělá krásné korzetové vrstvy, které udělají líbivý dekolt i ženě, jenž nemá příliš velké poprsí,“ svěřila se nám Veronika.

 

Česko-Slovenský ples ale není jenom o šatech ale také zábavě. Ta se rozléhala po celém Obecním domě. K dispozici totiž bylo hned několik sálů a v každém si host mohl najít to své. Od vážné hudby, jako byla například úvodní píseň Bedřicha Smetany Vltava až po moderní písně v podání Terezy Maškové.

Bylo postaráno i o zážitek kulinářský. O galavečeři se postarala francouzská restaurace Art Nouveau, jenž připravila i občerstvení v podobě švédských stolů v nejvyšším patře. Rozmanitost byla i ve vinné sekci.

Krásnou třešničkou na dortu byla i taneční vystoupení v podobě nejklasičtějšího baletu či tajuplné akrobacie.

Outfity naší redakce

Na galavečer jsme dorazily v dvojnásobném nasazení a sázely jsme na něžnost. Starorůžová byla pro nás barvou něhy a noblesy. Šéfredaktorka Módy.cz navlékla úzké šaty, které pod lehoučkou tylovou látkou ukrývaly třpytivou, přiléhavou vrstvu. Mimo to šaty zdobily jemné perličky, k nimž se sladily i náušnice značky Tous. Šaty nám na večer zapůjčil pražský Salon Princess. Jana Marvanová místo zdobení sázela na volánky z tvorby návrhářky Debbie Brown a doplňkem se staly naopak zdobené černé lodičky Badgley Mischka. O vizáž se postarala Kateřina Veverková a nám, jakožto módním princeznám, již nic nechybělo.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram