Český návrhář Lukáš Macháček a slovenský malíř Martin Lukáč spojují moderní styl s tradicí

Český návrhář Lukáš Macháček a slovenský malíř Martin Lukáč spojují moderní styl s tradicí

Umělecká díla slovenského malíře Martina Lukáče zdobí prostory pražského hotelu společně s designérskými kousky Lukáše Macháčka. V rámci zajímavé kreativní spolupráce se dvěma umělci vznikl originální designový hotelový merch, který byl na konci ledna slavnostně představen.

Spolupráce s lokálními umělci a designéry je filozofií hotelu Almanac X Alcron Prague, který spojuje tradici ikonického místa s moderním stylem a přístupem k péči o hosty.

Nový hotelový merch pracuje s motivem, inspirovaným dílem Martina Lukáče. „Spolupráce s hotelem Almanac X Alcron Prague a Lukášem je pro mě úplně novou zkušeností, kterou si velmi užívám. Nadchly mne již samotné samply a myslím, že merch je originální a víc než podařený. Mám radost hlavně z kombinace barevných výšivek a potisků a věřím, že osloví i hosty, kteří jej mohou proměnit třeba v zajímavý dárek z cest,“ nechal se slyšet Martin Lukáč. 

Merch zahrnuje zajímavé unisex kousky - mikiny, trička a tašky v černé a šedé variantě. Autorem střihů a celkového návrhu je renomovaný český návrhář Lukáš Macháček. „Dlouhodobé spolupráce s hotelem Almanac X Alcron Prague si velmi cením. Probíhá v příjemné atmosféře a navíc je pro mne inspirativním oživením. Martinova tvorba mě neskutečně baví a jsem rád, že se nám podařilo přenést mé oblíbené motivy na krásné basic kousky, které budou všem milovníkům jednoduché elegance připomínat pobyt na ikonickém místě,“ komentuje módní návrhář.

Slavnostní představení provázely i dva signature drinky, které pro tuto příležitost vytvořil mixolog Daniel Prokeš ve spolupráci s Martinem Lukáčem. První z nich nese název Red Cloud a je složen z vína, čaje rooibos a Kentucky Whisky. Druhý drink, pojmenovaný Splash, kombinuje Martinův oblíbený rum s maracujou. V duchu koktejlového menu Alcron baru, kde každý z drinků vypráví svůj vlastní příběh, spjatý s historií tohoto místa, jsou tyto dva koktejly oslavou zásadního bodu v novodobé historii hotelu.  

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram