Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Při příležitosti 35. narozenin Evy Čerešňákové se v zahradních prostorách hotelu Augustine konala Charitativní garden party jejího Nadačního fondu 4U2, kterou uváděl moderátor Petr Říbal. Cílem bylo získat chybějící finance na stavbu již druhé základní školy v Bangladéši, první školu tam postavila a otevřela v roce 2016. Více jak sto lidí, atraktivní program, štědří sponzoři i nečekaná návštěva hollywoodské star Orlanda Blooma přispěli k výtěžku akce přesahujícím půl milionu korun a tím i dovršení potřebné částky na stavbu základní školy. Ta vyjde přibližně na padesát tisíc dolarů, tedy asi milion sto tisíc korun. Umožnění základního vzdělání pak pozitivně změní životy stovkám tamních dětí. Naučí-li se číst, psát a počítat, mají šanci na daleko kvalitnější a lepší život.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Na letní společenskou událost v prostorách luxusního hotelu oblékla Eva Čerešňáková šaty známé české módní návrhářky Zuzany Lešák Černé, která obléká i mnoho dalších osobností z českého showbyznysu. Zdobily ji Korbička šperky za téměř půl milionu. Jak přiznala, užívala si to, že může po delší době vynést jak společenské šaty, tak ručně vyráběné zlaté šperky s diamanty, turmalíny a smaragdy.

Na akci vystoupil přední český jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator, který dokončuje se zpěvačkou Dashou nové album, dále instrumentální Duo Divine složené z českých hudebnic, houslové virtuosky Kateřiny Lískovcové a violoncelistky Iris Morisákové, a zpěvem přítomné ohromila i zpěvačka Elizabeth Kopecká. Právě ona stojí za tím, že na akci zavítal i Orlando Bloom. Působí v produkci u filmu a díky tomu se již dříve při jednom z natáčení seznámila s Orlandem Bloomem. „Na charitativní akci v hotelu Augustine se s ním neplánovaně potkala na chodbě a pozvala ho na své vystoupení. On pozvání přijal a dorazil i se svým pejskem. Samozřejmě mám z takového překvapení a nečekaného hosta na akci při příležitosti mých narozenin velkou radost. Moc mě to potěšilo, že přišel,” uvedla k překvapení večera organizátorka Eva Čerešňáková. Překvapením pro ni byl i připravený dort od cukrárny Ollies.  

foto: se svolením Nadační fond 4U2

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Součástí zahradní party byly i stoly plné pralinek i nádherná květinová stěna od Raffaello, stejně jako výstava exteriérových obrazů umělkyně Heleny Leisztner. Ta hned dvě svá díla věnovala do dražby, ve které se dále dražila ručně vyráběná skleněná váza Rückl, investiční sud České whisky TREBITSCH, zlaté náušnice s diamanty a akvamarínem od Korbička šperky a také voucher na dvě noci v prezidentském apartmá hotelu Augustine. Hodnotné dary partnerů vynesly v dražbě na dobrou věc čtvrt milionu korun. Ještě o trochu vyšší částku tvořily příspěvky sponzorů a dary hostů, a tím se celkový výtěžek večera vyšplhal nad půl milionu korun.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

foto: se svolením Nadační fond 4U2

„Mám radost a upřímně děkuji všem, kdo se na charitativní garden party Nadačního fondu 4U2 podíleli. Nejbližším, přátelům, partnerům i sponzorům akce. Díky nim se mi splní přání a podaří se druhou školu v Bangladéši postavit. Vážím si toho, že žiju v nadbytku i zemi, kde máme mír, a tak je pro mě pomoc dětem žijícím v jednom z nejchudších států na světě opravdu tím nejkrásnějším narozeninovým dárkem. Věřím, že díky úspěšné akci, kterou svou účastí poctil i Orlando Bloom, se pozitivně změní životy stovky dětí,” netajila svoji radost Eva, které k narozeninám přišla popřát například i kamarádka vicemiss Lucie Smatanová či herečka Bára Fišerová.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Poděkování Nadačního fondu 4U2 patří partnerům: Hotelu Augustine, vinařství Vinný Dům, Korbička šperky, Coca Cola BHC Česko a Slovensko, Česká whisky TREBITSCH, Ferrero / Raffaello, ROsound, Letícia, Xitee, sklárna Rückl, cukrárna Ollies, zmrzlinárně Crème de la crème, umělkyni Heleně Leisztner, módní značce My.pled, společnosti Hawaii, mediálním partnerům akce newstream.cz, moda.cz a Choice i všem umělcům participujícím na akci bez nároku na honorář.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram