Christopher Bailey opustí po 17 letech značku Burberry

Christopher Bailey opustí po 17 letech značku Burberry

Tyhle zprávy módní svět vždy zasáhnou. Na jednu stranu přichází vlna smutku, na druhou vlna očekávání, jaká další spolupráce přijde…

Britská módní značka a kreativní ředitel Christopher Bailey pověsí svou spolupráci na hřebík. Po 17 letech se tak stane na konci roku 2018. Burberry to dnes oznámilo ve své tiskové zprávě.

„Christopher dospěl k závěru, že po 17 letech bude nejvyšší čas, aby usiloval o nové tvůrčí projekty. Zůstane tak prezidentem a hlavním kreativním návrhářem naší značky do 31. března 2018, kdy odstoupí z rady společnosti. Poskytne plnou podporu generálnímu řediteli Marco Gobbettimu a celému týmu až do konce roku 2018,“ znělo v oficiálním prohlášení.

Společnost také uvedla, že byl od svého vstupu v roce 2001 Bailey hnací silou při transformaci značky Burberry. V té době se společnost rozrostla z malého licencovaného obchodu na svrchní oděvy do velkolepých rozměrů jedné z nejoblíbenějších světových módních značek.

„Bylo to pro mě privilegium pracovat v Burberry a učit se od takové spousty mimořádných lidí za posledních 17 let. Burberry je ukazatelem toho, co je v Británii skvělé. A jako značka je kreativní, inovativní a vyhlížející,“ vyjádřil se Bailey. „Jsem přesvědčen o tom, že nejlepší dny teprve Burberry čekají, a že celá společnost bude pokračovat ze síly a strategie, kterou jsme vyvinuli společně s výjimečným talentem, který máme pod vedením Marca Gobbetti. Jsem nadšený, že budu mít nové tvůrčí projekty, ale i nadále jsem se plně zavázal k budoucímu úspěchu této velkolepé značky tím, že zajistím hladký přechod mému nástupci.“

wwd.com
 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram