PUMA ve spolupráci s Naomi Adachi představuje tenisky inspirované nostalgií skateboardové obuvi z 90. let

PUMA ve spolupráci s Naomi Adachi představuje tenisky inspirované nostalgií skateboardové obuvi z 90. let

Větší než kdy dřív, PUMA představuje speciální verzi ikonických tenisek Suede, která přichází ve formě modelu velikosti XL.  Inspiraci značka čerpala z ikonických 90. let a počátku druhého tisíciletí.

 

Model PUMA Suede, pojmenovaný podle svého charakteristického materiálu, je nadčasově nízká silueta představená koncem 70. let. Bota navázala na stejnojmenný model amerického basketbalového hráče Walta Fraziera – PUMA Clyde. Popularita Suede však záhy překročila hranice basketbalového hřiště a tenisky se staly oblíbenými mezi subkulturními průkopníky hiphopové a breakdance scény. Dnes odkaz modelu Suede prochází napříč od hudební scény přes street style až po sport – bota si zaslouženě vysloužila přívlastek kultovní.

Od olympijského pódia až po taneční parket – tenisky Suede viděly už skoro všechno. Silueta pojmenovaná po charakteristickém materiálu je známá díky vzestupu graffiti umělců i tanečních B-boy skupin, kteří si model zamilovali. Tentokrát PUMA přichází s výjimečným milníkem historie tohoto modelu.

Obří tenisky PUMA Suede XL jsou inspirovány nostalgií skateboardové obuvi z 90. let a počátku druhého tisíciletí. Společně s nadměrným vyztužením a robustními proporcemi nabízejí tenisky Suede XL polstrovaný jazyk a klasický postranní pruh Formstrip. Ultra široké šněrování evokuje estetiku skate kultury Y2K. Gigantická teniska Suede přichází na scénu v provedení „Electric Blue“ a další barevné varianty budou představeny v průběhu roku 2024. 

Na českém trhu bude silueta uvedena ve spolupráci s Footshopem. V rámci společné kampaně vznikly také fotky s novou tváří značky PUMA moderátorkou a modelkou s česko-japonskými kořeny Naomi Adachi.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram