Čistý vzduch pro váš domov v jedinečném designovém provedení

Čistý vzduch pro váš domov v jedinečném designovém provedení

Česká značka Sense se věnuje nejen technologickým inovacím, ale také designu svých produktů. Láska k funkčnímu designu je patrná v každém detailu.

Systemický design je nedílnou součástí tvorby posledních let. Napříč všemi obory právě nyní chtějí tvůrci odvádět práci, která na sebe navazuje, má místo v praktickém životě člověka, definuje jeho osobnost a zároveň rozvíjí jeho kreativní myšlení.

Zakladatel společnosti, Ing. Karel Semerák, vysvětluje:

„Rozhodl jsem se vytvořit takovou čističku vzduchu, která mi usnadní život a umožní dýchat. A nejen mně, ale také ostatním, kteří mají problémy s dýcháním. Navíc se rád obklopuji krásnými věcmi a nabídka na tehdejším trhu mě opravdu po této stránce neuspokojovala. S ohledem na to, že se rád zabývám architekturou a funkčním designem, chtěl jsem tedy kromě technických záležitostí vyřešit i vzhled produktu. Protože mi bylo jasné, že nejen já, ale také ostatní lidé, kteří se bez čističky vzduchu v místnosti neobejdou, nechtějí mít ve své blízkosti plastovou krabici. Době plastové totiž naštěstí už dávno odzvonilo a jsem rád, že jsme naši čističku nakonec vytvořili z poctivých materiálů. Navíc máme certifikáty ke všem filtračním materiálům, což se o ostatních výrobcích říct nedá. A pokud ano, ve velké míře jde o certifikáty od laboratoří, které nelze dohledat, protože často ani neexistují.“

Čističky vzduchu Sense jsou tak, díky poměrně jasnému zadání, minimalistické zvenku a funkční zevnitř. Navíc zapadnou skvěle do minimalistického i rustikálního interiéru. Právě proto, že je kladen důraz na vzhledově čisté linie i partikulární propojení technického výkonu s čistými liniemi severského stylu. Zkrocení technologií, které až dosud postrádaly konceptuální úchop, se podařilo právě české značce, jenž v jednotné linii vytváří několik variant produktu, který do domácností přináší zdraví i styl.

Ocenění snahy po originálním řešení technických standardů na sebe nenechalo dlouho čekat. V roce 2019 vývojová společnost získala pro svůj produkt Zlatou medaili na 75. Mezinárodním technickém veletrhu v bulharském Plovdivu, kterého se účastnilo více než 530 firem ze 36 zemí světa. V témže roce získal ten samý designový produkt i ocenění odborné poroty v projektu Vizionáři 2019 za technologický a společenský přínos v oblasti zdravotnictví, životního prostředí, ochrany zdraví a minimalizaci zdravotních rizik.

Čističky vzduchu Sense Vital Air jsou přesvědčivým důkazem toho, že je dobré nad produkty denní potřeby přemýšlet koncepčně i konceptuálně. Využívat vizualizaci pro technický pokrok a technický vývoj stavět na roveň designu.

Všechny aspekty lidského nazírání na svět se mohou navzájem obohacovat. Učit se od sebe navzájem. Pomáhat si i rozvíjet další hodnoty vnitřního a vnějšího světa.

Pusťte si do bytu nejen design, ale také zdraví

Tip redakce: Obrovský potenciál nabízí čistička vzduchu Sense Antiviro+. Ta byla vyvinuta z všestranného antialergenního a protizápachového modelu Sense Vital Air jako reakce na filtrování virových částic nejen v laboratořích, ale také v nemocnicích a bytech. Čistička vzduchu Sense Antiviro+ je obohacena o extrémně účinný ULPA filtr, který virotické částice téměř absolutně zachytává a pohlcuje.

Více na www.sense.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram