CO JE PLEŤOVÁ ESENCE A PROČ JE DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ HYDRATAČNÍ KRÉM

CO JE PLEŤOVÁ ESENCE A PROČ JE DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ HYDRATAČNÍ KRÉM

První receptury na výrobu pleťové esence byly objeveny v příručce krásy pro gejši v roce 1813. Představovala koncentrát s vysokým obsahem rostlinných složek získaných destilací nebo systémem na přípravu tradičního japonského čaje.

O čtyřiaosmdesát let později esence pronikla na celý asijský trh. Její filozofii, okamžité účinky a snadnou aplikaci si zdejší ženy okamžitě zamilovaly. Esence se tak stala každodenní kosmetickou rutinou asijských žen, které jí dodnes říkají „zázračná voda“.  Rozmach esencí v Evropě nastal až po roce 2014, kdy renomovaná francouzská značka uvedla na trh aktivační pleťovou vodu. 

ECENCE VERSUS TONIKUM A SÉRUM

Lehká tekutá konzistence a účinky esence jsou pro mnoho žen matoucí. Mnohé si ji pletou s pleťovým tonikem nebo sérem. 

Tonikum má čistící funkci. Z pórů odstraňuje make-up, nečistoty, toxiny a nadbytečný maz. Je posledním krokem čištění pleti.

Sérum je na rozdíl od tonika a esence koncentrovanější. Jeho působení je zaměřeno na konkrétní problém, jako je třeba pevnost, rozjasnění nebo hladkost.

Esence má nižší molekulovou hmotnost než sérum. Vysoce koncentrované účinné látky, které obsahuje, pronikají do těch nejhlubších kožních vrstev. Esence tedy působí jako mikrovýživa na buněčné úrovni. Aktivní složky ihned opravují vzniklý problém a poskytují mnohem výraznější hydrataci. Zároveň pokožku připraví na lepší absorpci séra či dalších přípravků. Esence spojuje všechny výhody ostatních produktů a její účinky jsou okamžité.