Coronavirus zapříčinil uzavření některých poboček značky Levi's v Číně 

Coronavirus zapříčinil uzavření některých poboček značky Levi's v Číně 

Značka Levi's se s narůstajícím počtem nakažených nebezpečným coronavirem, který se loni na konci prosince objevil v čínském městě Wu-chan, rozhodla zavřít přes polovinu svých poboček v Číně. Jaký vliv to bude mít na módní průmysl a čínskou ekonomiku jako takovou se dozvíte v článku.

Coronavirus se stal hlavní obavou roku 2020. Nová varianta tohoto viru 2019-nCoV se objevila koncem prosince v čínském městě Wu-chan, vyhlášeným svými rozsáhlými trhy se zvířectvem. Lidstvo překvapila především rychlost šířením, s jakou epidemie postupovala a stále ještě postupuje. Vir má kromě jiného také na svědomí přes 300 mrtvých, a to převážně v Číně. Právě z tohoto důvodu se rozhodl vyšší management značky Levi's uzavřít přes polovinu svých poboček.

Paradoxně právě před pár měsíci otevřela firma Levi Strauss nový obchod právě v inkriminované oblasti - ve městě Wu-chan, odkud se nákaza pravděpodobně začala šířit. Tento obchod je největší pobočkou této značky v Číně a její uzavření krátce po otevření znamená pro společnost obrovské ztráty, a to jak z hlediska návratnosti investice, tak z hlediska ztráty důvěry svých investorů. Levi's také doporučilo všem svým zaměstnancům, aby zrušili plánované cesty do Číny či z Číny.

"Bude to pro nás velká brzda z hlediska růstu společnosti v dlouhodobém horizontu," řekl pro magazín Business of Fashion CFO Levi's Harmit Singh.

Levi's funguje na čínském trhu téměř 170 let, a přestože se snaží držet krok s dobou a v minulosti hodně investovala do e-commerce a obchodování přes internet, spousta zákazníků využívá primárně služby kamenných prodejen. Nehledě na to, že má společnost v Číně outsourcováno velké množství výroby. Smrtící epidemie, na kterou prozatím neexistuje účinný lék, tedy znamená velkou ránu jak po americkou společnost, tak pro čínskou ekonomiku, která se kvůli epidemii zastavila téměř ze dne na den.

Business of Fashion

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram