Czech design week přináší důraz na opravdovost

Czech design week přináší důraz na opravdovost

Právě odstartoval čtvrtý ročník nezávislé designové scény a vy byste u toho neměli chybět.

Je to širší koncept kvalitního českého i zahraničního designu, který je smyslem a prvotní myšlenkou celé události. Na této akci najdete spoustu umělců z řad studentů, ale i profesionálů, různých firem, jednotlivců i uměleckých studií. 

Na Czech design week se nedostane každý. Výběr je specifikován přísně a přednost má individuální a osobní přístup umělců. „Chceme dát umělcům možnost přiblížit veřejnosti své nápady a příběhy, které za produkty stojí. Chceme ukázat, že design není jen drahé zboží do bytu,“ říká autor události Lukáš Pipek na svých stránkách. „Podporujeme tuzemskou výrobu a kreativní tvorbu. Jsme přesvědčeni, že právě malá nezávislá studia i jednotliví kreativci dokážou obstát v mezinárodním měřítku.“

Mezi kurátory tohoto ročníku najdeme mimo jiné Ivu Nesvadbovou, Václava Dejčmara či designéra Vladimíra Staňka. Akce trvá až do 3.12. 2017 a navštívit ji můžete na adrese Hybernská 4 v Praze.

Festival plný výstav, přednášek a diskuzí nabízí více než 150 tvůrců od nás i ze zahraničí. Z českých designérů se můžete těšit například na Adama Turečka, Martina Tvarůžka, Pavla Kopřivu juniora, Barboru Gažovou, Cyrila Dunděru, Dominiku Petrtýlovou, Evu Mafkovou, Lukáše Krnáče nebo Vladimíra Staňka. Svou práci představí také světově uznávání zahraniční hosté jako Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson Tesselation art, Steven Bello nebo Fernando Echeveria.

Mimo jiné budete mít příležitost vidět také práce talentovaných studentů předního českého skláře Jaroslava Bejvla, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, uměleckořemeslné a oděvní školy v Liberci nebo Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. „O netradiční tematické instalace se postarají přední české značky jako Prim, Preciosa nebo Koh-i-noor nebo Tatra, které tak připomenou 99leté výročí vzniku československého státu.“

czdw.cz

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram