Dámské kolekce jaro/léto 2014 se z velké části zhlédly v pánském šatníku.

Dámské kolekce jaro/léto 2014 se z velké části zhlédly v pánském šatníku.

Světoví návrháři přichystali zajímavé propojení ženského stylu s mužskými prvky

Dámské kolekce jaro/léto 2014 se z velké části zhlédly v pánském šatníku.

více od DÁMSKÉ MÓDĚ ( DÁMSKÁ MÓDA ) 

Dámské kolekce jaro/léto 2014 se z velké části zhlédly v pánském šatníku. Saka inspirovaná smokingem, klasické bílé košile s límečkem nebo volné kalhoty podobné pánským oblekovým si oblíbily i světové značky jako např. Hermés, Saint Laurent, Balenciaga, Ralph Lauren, Blumarine, Pucci nebo Salvatore Ferragamo.

Na příští léto pro nás v dámské módě světoví návrháři přichystali zajímavé propojení ženského stylu s mužskými prvky. Zapomeňte proto na přezdobené romantické šaty a sukně, ale zkuste naopak kvalitně zpracované minimalistické modely s ostrými liniemi. Místo vypasovaného sáčka v klasické černé oblékněte jednu z jeho volných prodloužených variant střihově vycházejících z pánského smokingu, kterou oživí pestré barvy, kontrastní detaily a netradiční materiály. 

Sako můžete kombinovat s tzv. Boyfriend shirt uvolněného prodlouženého střihu jakoby vypůjčenou od našich protějšků nebo s klasickou bílou halenkou často doplněnou úzkou kravatou v kontrastní černé. Módní budou i šaty a overaly v podobném androgynním provedení. Tyto kousky najdete např. v kolekcích značky Hermés, Balenciaga nebo Saint Laurent

Spodní část oděvu  často tvoří šortky nebo kalhoty všech délek opět vycházející z jejich pánské varianty. Mívají volný sed, rovný střih a rozšířené nebo naopak zúžené nohavice. Nosí se v různých barvách, ale vždy jedině sladěné se sakem.

více o DÁMSKÁ MÓDA ZDE

Zdroje: Fashionising.com, Vogue.co.uk, Glamourmagazine.co.uk
Dana Halušková 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram