Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

foto credit: MBPFW

Už když se sálem rozezněly první tóny Cohenovy písně Happens To The Heart, všem divákům nedělní přehlídky bylo jasné, že uvidíme něco něžného, usebraného a tajemného zároveň. První modelky, které mezi lidi vstoupily, vypadaly jako múzy ze starých filmů. Ač jim Polanka připravil velice náročnou choreografii, na dívkách bylo znát, že se do jeho modelů zamilovaly a nesly se prostorem s takovou lehkostí a grácií, že na nich člověk mohl oči nechat. 

foto credit: MBPFW

Polankovy modely prokázaly, že vypadají skvěle nejen na fotkách, ale hlavně v pohybu. Jeho práce se střihem je více než precizní. Rozevláté siluety střídaly střídmé obtáhlé šaty s důrazem na linii, některé modely byly skvěle doplněny klobouky. Součástí modelů byly také rukavice, díky nimž se elegance dívek zvýšila několikanásobně.

foto credit: MBPFW

Sytá modrá barva v kombinaci s černou a několika odstíny šedé byla skvělou volbou. Materiály byly zvoleny též velice impozantně, jmenujme alespoň vlnu, která je oblíbená jak při šití pánských obleků, tak i dámských. Obecně se některé prvky pánské módy do Polankovy kolekce dostaly, ale ne aby ženskost, kterou je návrhář evidentně fascinovaný, potlačily, ale naopak zvýraznily.

foto credit: MBPFW

Zbývá jen konstatovat, že jsme viděli přehlídku světových rozměrů a teď už je jen na vás, abyste se do ní zamilovali stejně jako my.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram