Demolice bývalého domu Marilyn Monroe byla odložena, nyní je ke zvážení jako historicko-kulturní památka

Demolice bývalého domu Marilyn Monroe byla odložena, nyní je ke zvážení jako historicko-kulturní památka

Bývalý dům legendární zpěvačky, kde byla v roce 1962 nalezena mrtvá, byl určen k demolici. Po zveřejnění této informace začali fanoušci zpěvačky jednat a žádat o odložení destrukce tohoto jedinečného bungalovu. A bylo jim vyhověno, alespoň prozatím.

Z důvodů špatné statiky domu, jak uvedl New York Post, obdržel aktuální majitel domu začátkem září povolení k demolici domu na ulici 12305 Fifth Helena Drive. Zhruba ve stejnou dobu se organizace Los Angeles Department of Building and Safety, která od roku 1933 poskytuje služby pro zajištění bezpečného projektování a výstavby budov rozhodla, že přezkoumá nové architektonické plány majitele pozemku. Tehdy do toho vstoupila i veřejnost, která začala atakovat členku městské rady Los Angeles Traci Park, která pro CNN uvedla, že byla doslova zaplavena výzvami k záchranně bývalého domu Marylin Monroe. Tisíce telefonátů přicházelo každý den do kanceláří radnice, aby se demolice odložila nebo ideálně úplně zrušila.

„Když jsme se dozvěděli o stavebních plánech, okamžitě jsme se s mým týmem pustili do akce,“ řekla Traci Park na oficiální tiskové konferenci„Naneštěstí ministerstvo stavebnictví a bezpečnosti vydalo povolení k demolici dříve, než jsme mohli plně zasáhnout.“

Rada poté, podle Los Angeles Times jednomyslně odhlasovala dočasné pozastavení povolení vlastníka k demolici budovy a posunula kupředu zvažování statusu domu jako historicko-kulturní památky. Nyní má Úřad pro historické zdroje a Historická kulturní komise 75 dní na to, aby budovu vyhodnotili z hlediska tohoto stavu, který by mohl zaručit její ochranu. Traci Park pro L.A. Times uvedla, že tuto situaci prozatím považuje za skvělé vítězství. 

Španělskou koloniální haciendu z roku 1929 koupila Monroe za 77 500 dolarů v roce 1962 poté, co se rozvedla s dramatikem Arthurem Millerem. Zatímco za svůj život žila v ohromujících 43 domech, toto bylo první a jediné sídlo, které si ve skutečnosti koupila. Není těžké pochopit, proč Monroe tento dům tak zaujal, je to dům se čtyřmi ložnicemi a třemi koupelnami, který filmový producent a soused Rodney Liber nazval v L.A. Times „jedním z nejslavnějších domů na světě“. Leží na půl akru půdy ve slavné losangeleské enklávě Brentwood. Pozemek se může pochlubit prostorným bazénem a citrusovým sadem. Bylo to také tragické místo, kde byla Monroe nalezena mrtvá ve věku 36 let po předávkování prášky na spaní, přibližně šest měsíců po přestěhování.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram