Denisa Dovala ve své nové kolekci vzývá ženu zrozenou z hvězd

Denisa Dovala ve své nové kolekci vzývá ženu zrozenou z hvězd

Denisa Dovala je značkou, která provází módní svět už od roku 2015. Od té doby se návrhářka výrazně zasadila o propojení konceptuálního designu se seasonless nadčasovou tvorbu určenou pro ženy 21. století. Jinak tomu není ani v aktuální kolekci.

„Born from stars“ je myšlenka, která se prolíná celou kolekcí návrhářky Denisy Dovalové na sezónu podzim / zima 2023-2024. Myšlenka, se kterou si návrhářka hraje, má však dvojí rovinu. Doslovnou i obraznou.

V tištěných vzorech, které si pravidelně navrhuje Denisa sama, můžete vidět silnou inspiraci krásou hvězd. Asymetrické siluety lichotící postavě v kontrastu k pohádkově bohatým volánům z hedvábných materiálů přináší další propojení symboliky hvězd a vesmírných mlhovin s kolekcí. A to právě v tom obrazném slova smyslu.

Barvy jednotlivých modelů opravdu přípomínají krásu noční oblohy a na ní zářící jemné hvězdy. Návrhářka nešetřila kvalitními materiály ani volány, které s elegancí vlály kolem modelek. 

Dále je kolekce doplněna o kabáty z kašmíru, které představují jakýsi návrat na Zem a uzavírají tuto zimní Ready-to-wear kolekci pro rok 2023.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram