Denisa Dovalová ve své nové kolekci odrazila pohled na dnešní společnost

Denisa Dovalová ve své nové kolekci odrazila pohled na dnešní společnost

Kolekce navržená speciálně pro Designblok 2018 návrhářky Denisy Dovalové přibližuje aktuální dění ve společnosti.

Každý návrhář se nechává unášet a inspirovat určitou vlnou múz. Denisa Dovalová se zaměřila na vlastní vnímání okolního světa, náladu společnosti, současné tendence, problematiku sociální, politickou i ekologickou. Ožehavá témata, která hýbou světem, jsou teď zvěčněna v kolekci s názvem Reflect SSXVIII.

Eklektické spojení barev, stylů, vzorů a technik provází různorodost kolekce i zákony estetiky. Volánky připomínající vrstvené zvonečky, lesklé materiály i transparentní detaily provází velmi osobitou kolekci skrz naskrz. Autorka tímto způsobem nechává nahlédnout do svého podvědomí a způsobu, kterým ona sama reflektuje okolní svět.

„Tohle vše ovlivňuje naše smýšlení a následné chování. Neunikneme tomu, a proto naše vlastní podvědomí, vstřebávající neustále nové a nové vjemy, vytváří nevědomky z našich činů pouhou repliku toho, co jsme již někde viděli či slyšeli. Avšak při této rekonstrukci máme možnost si naše nasáté poznatky vyložit svou vlastní originální cestou a v té objevit i svou současnou identitu,“ vysvětluje mladá návrhářka Denisa Dovalová. Kolekce bude představena světu od 25. do 29. října 2018 formou výstavy v Průmyslovém paláci na tradičním Designbloku.

Denisa Dovalová je známá i ze zahraničních týdnů módy v Budapešti a Kyjevě.

denisadovala.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram