Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Zdroj: Daniela Pešková

Objeví se ve společném prostoru se šperkařkou Mariou Kobelovou. Designérka zároveň rozšiřuje své prodejní kanály o e-shop, ve kterém budou k dostání kousky nejen z nové tvorby.

Nová kolekce designérky Daniely Peškové staví na konceptu možnosti změny oděvu na základě aktuálních potřeb či pocitů jeho nositelky. Hlavním zdrojem inspirace se staly události uplynulého a stávajícího roku: „Určité zastavení či nemožnost mít pod kontrolou některé věci ve mě probudily potřebu zachovat si větší psychickou odolnost, jasný postoj, či nadhled alespoň ve svém vlastním prostoru. Oděv je nám v rámci obklopení těla jedním z nejbližších a dávám mu tak možnost přímo reagovat na tuto potřebu,“ říká designérka o své kolekci. 


Zdroj: Daniela Pešková

Aktuální doba přinesla mnoho nejistot a změn, kterým jsme se museli všichni přizpůsobit. Právě změny, pohyb, adaptabilita a variabilita, to jsou klíčová slova charakterizující kolekci, kterou si budou moci návštěvníci říjnového Designbloku, který se koná od 6. do 10. října již tradičně v areálu bývalého smíchovského kláštera Gabriel Loci, prohlédnout, vyzkoušet či zakoupit přímo na místě v sekci Openstudio (2. patro, expozice 264) či následně na nově spuštěném e-shopu.

Designérka s touto kolekcí obohacuje svůj nadčasově minimalistický tvůrčí rukopis založený na sofistikovaně ženských siluetách o prvek pohybu a variability v souvislosti s reakcí na změnu potřeb či emocí nositelky. „Pohyb vnímám jako katalyzátor emocí v těle, jenž se promítá do oděvu a funguje jako obousměrný most mezi prožitky a pocity člověka. Pohyb je esencí změny a společně se změnou přichází vnitřní stabilita, která jemně vyvažuje všudypřítomnou transformaci,“ dodává ke své kolekci Daniela.


Zdroj: Daniela Pešková

Aktuální tvorba obsahuje minimalistické nadčasové kousky s více intuitivními možnostmi, jak je nosit. Outfity mají jasně strukturovanou siluetu a disponují oddělitelnými kusy, které jsou kombinovatelné s dalšími částmi z kolekce. Ta obsahuje variabilní šaty, sukně, halenky, košile, topy, roláčky či trench coat. Modely jsou zhotovené převážně z přírodních materiálů jako jsou vlna, bavlna, modal či hedvábí. Barevnost kolekce přechází od bílé přes akcent béžové až do černé barvy. Ve své základní podobě jsou oděvy jednoduše nositelné a splňují všechna kritéria plně funkčního oděvu.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram