Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

herečka a zpěvačka Hanka Holišová pro Jedinečný kalendář 2022  / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

I Hanka totiž miluje psy. I když zrovna teď žádného psa nemá, se psy vyrůstala a v dospělosti ji její psí parťák doprovázel i v rámci pracovních cest na natáčení nebo po divadlech. V rozhovoru jsme se Hanky ptali nejenom na natáčení filmu o pejskovi Gumpovi z útulku, ale také o focení dobročinného kalendáře s krásnými československými vlčáky.

Zvířata Vás provází snad celým životem, jak to máte konkrétně se psy? Máte nějakého doma?

Téměř celý život jsem žila v domácnosti se psy a jejich povahy byly dost různé, takže to byla zajímavá škola. Taky jsem díky tomu měla šanci pochopit pocit zodpovědnosti vůči zvířeti. Že toužit po pejskovi a ukecat rodiče, aby ho pořídili je jedna věc, a pak se mu věnovat tak, jak potřebuje a často tomu muset podřídit svůj program, je věc druhá. Je potřeba to dobře zvážit a brát fakt zodpovědně, v čemž mě proškolil i můj Sancho, boxer, kterého jsem měla už ve své dospělosti 13 let. Byl to celkem dominantní kluk, takže jsme občas při venčení zažívali perné chvilky. A pak jsem ve svém životě měla štěstí na Deryla, což byl už dospělý kříženec setra, boxera a ridgebacka a já na vlastní oči viděla, jak obrovská může být láska a vazba mezi pánem a jeho psem. 

herečka a zpěvačka Hanka Holišová pro Jedinečný kalendář 2022 / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

Letos proběhla premiéra filmu Gump – pes, který naučil lidi žít a nyní jste k vidění mimo jiné v dobročinném kalendáři Psí šance na rok 2022. Je to tak, že Vás projekty se zvířaty oslovují o něco více?

Spíš je to vždy o konkrétním projektu a konkrétních lidech, pokud jsou tam sympatie a dává mi to osobně nějaký hlubší smysl, ráda podpořím.

Jaké bylo focení s československým vlčákem? Z fotek je cítit pohoda a upřímnost. 

Obecně vůči cizím psům cítím respekt a jsem ostražitější, ale focení bylo moc fajn, pejsci příjemně překvapili, je vidět, že mají štěstí a jsou v dobrých rukou, vládla naprostá pohoda.

herečka a zpěvačka Hana Holišová pro Jedinečný kalendář 2022 / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

Věříte rčení „Jaký pán, takový pes“? 

Stejně jako u lidí asi i každý pes má určité povahové rysy, se kterými se dá pohnout hůř, ale věřím, že je to vždy o přístupu. 

Máte své vysněné plemeno, které si jednou rozhodně pořídíte?

Nemám vysněné plemeno, mám sice slabost pro boxery a jsem spíš fandou středních a větších plemen, ale nějak věřím tomu, že pokud nějakého konkrétního jednoho pejska mám mít, nebo on mě, tak si k sobě jednou cestu najdeme.

herečka a zpěvačka Hana Holišová pro Jedinečný kalendář 2022 / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram