DKNY s podzimní kolekcí aktuálního roku

DKNY s podzimní kolekcí aktuálního roku

Značka DKNY o své podzimní kolekci mluví jasně: „My prostě chceme bavit.“

Designéři Dao-Yi Chow a Maxwell Osborne stojící za touto kolekcí měli jasný úkol, oživit devadesátá léta a streetwear. Tedy dva žánry, které jsou dnes populárnější, než byly před 25 lety.

V přeplněném módním poli není lehké vyniknout. Proto módnímu domu DKNY odpustíme, že jejich nápady nejsou úplně originální. I přesto se Chow a Osborne snaží najít vlastní cestu. Proto můžeme v kolekci pro letošní podzim spatřit volné asociace propletené s devadesátkami.

Hlavním tématem jsou tři barvy, černá, bílá a červená. K vidění jsou pruhy, oříznuté topy, minimalismus i mix průstřihů a volně vlajících pásků. Nechybí netradiční šněrování, nadměrné velikosti i ztvárnění sexuality jako takové.

Volně odhalené pupíky, průhledné živůtky, podvazky a průstřihy v okolí dekoltu jsou modelem vyzdvihujícím právě dívky devadesátých let. Jestli pak té sexuality není přeci jen již zbytečně moc? Overaly, lesklé bundy, tepláky, džínovina, společenské šaty i sportovní styl. Kolekce přináší od každého trošku a ve výsledku vlastně nic, co by nás hlouběji zaujalo…

vogue.com/fashion-shows

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram