DOBRO je dobročinný projekt ZOOTu, moderního e­shopu s módou a designem.

DOBRO je dobročinný projekt ZOOTu, moderního e­shopu s módou a designem.

Aktuální kolekce DOBRA je navržená herečkou a módní ikonou Aňou Geislerovou

DOBRO je dobročinný projekt ZOOTu, moderního e­shopu s módou a designem. Vybírá neziskové projekty, které stojí za to podpořit. Dá vědět nějakému designérovi či návrháři, který má zpravidla osobní důvod dané téma zpracovat a společně s tiskárnou OP Tiger  pak nechá vyrobit produkty z oblasti módy a designu, z jejichž prodeje jde výtěžek přímo na daný neziskový počin.
 
Materiály a filosofie
Všechny kolekce jsou co nejméně zátěžové pro naše prostředí i pro lidi, kteří na nich pracují. Využívány jsou pouze bio materiály a např. pánská trika mají přímo náročný certifikát GOTS (Global Organic Textile Standard). Žádný z produktů není vyráběn v továrně, kde by dělníci měli nedůstojné podmínky, nedostávali plat nebo byli jakkoliv jinak vykořisťováni. Stejně tak barvy, kterými tiskne OP Tiger, jsou ekologické a podléhají standardům GOTS. Z čisté touhy dokázat, že pomáhat se dá stylově a že mít styl je možné i bez špatného svědomí, už vzniklo za krátkou dobu existence DOBRA (vznik na podzim 2013) několik kolekcí:
 
Kolekce od Pavla Berkyho pro Romea o.s.
Za zmínku rozhodně stojí trika–korzety váženého návrháře Pavla Berkyho, které vyjadřují svázanost a předsudky naší společnosti. Výtěžek z prodeje této kolekce jde na podporu organizace Romea o.s. a jejích vzdělávacích aktivit. Černobílá trika mají trochu náročnější design, ale velmi dobře s nimi dáte najevo svůj postoj, že v životě to tak černobílé není. Jsou součástí Pavlovy kolekce F64.0, která byla letos představena na hlavním mole Prague Fashion Weekendu. Je dostupná pánská i dámská verze.
 
Kolekce od Ani Geislerové  pro Vánoční bazar v Mokré čtvrti
Aktuální kolekce DOBRA je navržená známou herečkou a respektovanou módní ikonou Aňou Geislerovou. DOBRO se spojilo s Vánočním bazarem, který Aňa pořádá s kamarádkou Táňou Vilhelmovou. Znásobilo tím díky internetu dosah pražské akce, která již deset let pomáhá dobročinným projektům různého ražení. Online se tak dají koupit trika, tašky a bryndáčky, které Aňa navrhla inspirována bazarovými předměty. Letošní výdělek jde na podporu organizace Spolek 2012, která bojuje proti šikaně na základních školách nebo občanského sdružení Amicia, které tančí proti drogám. Již tradičně půjde část výtěžku do Nadace Terezy Maxové a další kus obdrží společnost DownSyndrom.cz. Potisky v kolekci od Ani Geislerové jsou autentické předměty ze skříně rodiny Geislerových. Např. k popelníku s medvědem Aňa říká: "Tenhle medvěd je klasikou našeho dětství. Měli jsme ho u babičky v pokoji, kde bylo starý rádio a kde jsme v neděli po oběde poslouchaly rozhlasovou pohádku. To už je opravdu vzpomínka z jinýho století. A vždycky sem si představovala, že v tom modrým popelníčku plavu.“
K hlavě panenky, která děti straší a dospělé baví, herečka přidává: „Hlavička je dárek od mé sestry z bazaru. Opravdu sem to nedomyslela, že když udělám bazar, budu už vždycky dostávat jen dary z něj. Moje děti se jí bojí, ale já se jí ráda dívám do očiček.“
 
Budoucí plány DOBRA
Nejbližší iniciativa, kterou DOBRO hodlá propagovat, je Zachraň jídlo. Projekt, který se rozhodl zastavit plýtvání jídlem v naší zemi a poukazuje na nesmyslnost vyhazování rohlíků třeba proto, že nevyhovují svým tvarem. Organizátoři Zachraň jídlo získali letos za svou činnost Respekt roku. V kolekci, kterou bude možné podpořit omezení plýtvání jídlem, budou k dostání chňapky a zástěry.
 
Zdroj: Zoot.cz
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram