Dokonalá přehlídka Jitky Klett na Unique Fashion Week

Dokonalá přehlídka Jitky Klett na Unique Fashion Week

Nabitý program Unique Fashion Week 2015 nás zavedl na přehlídku INFINITY A/W 2015-2016. Čím nás nadchla? Odpověď zní jednoduše, vším!

Na včerejší přehlídku nejnovější kolekce Jitky Klett INFINITY A/W 2015-2016, která proběhla v rámci týdne módy Unique Fashion Week v úžasných prostorech pražského hotelu Boscolo, jsme se už dlouho těšili a tak nás nemohlo odradit ani menší zpoždění, jež počátek dlouho očekávaného defilé o několik desítek minut oddálilo.

Ze strany autorky Jitky Klett mohlo ale klidně jít i o promyšlený taktický krok, jenž mezi přítomnými nastolil ještě větší napětí a tím prohloubil velká očekávání, která byla záhy stoprocentně naplněna.

Příval skvělé nálady a energična

Pečlivě vybrané modelky s noblesou sobě vlastní postupně představily kompletní naprosto jedinečnou ready-to-wear kolekci INFINITY A/W 2015-2016 čítající sedmnáct dokonalých, prvotřídně do nejmenšího detailu propracovaných modelů, nad kterými skutečně není třeba šetřit superlativy. Jen těžko můžeme říct, co se nám líbilo nejvíce, ale to co nás opravdu nadchlo, je rafinované spojení kůže a krajky či originální barevný vzor, jež se objevuje napříč celou kolekcí a zdobí tak i ty nejmenší detaily jako designerské ponožky.

 

 

Exkluzivita v noir krajce

Kde kdo by si mohl říct, že sbírka tvořená převážně kostýmky, overaly a chic koktejlky je na české poměry dostatečně obsáhlá, ale tím podzimní tvorba světově uznávané návrhářky zdaleka nekončí. Šestiměsíční úsilí Jitky Klett totiž kromě variabilních módních kousků doplněných o teplé svrchníky a doplňky jako téměř zapomenuté boa z přírodních materiálů a kožešin, nabízí i řadu exkluzivních šatů.

A sice na čtrnáct modelů společenských šatů z hedvábného šifonu a saténu, kombinovaného s kašmírem a nádhernou noir krajkou, z pod níž vystupují barevné tóny fialové, nebesky modré či oranžové kadmium.

 

 

Neméně velký zájem v nás ale budily i velice originální šperky v podobě náušnic, náhrdelníků a náramků s ryze přírodní tématikou, které energickou kolekci, jež v nás mnohé zanechala, uzavírají.

Obrovské ovace, které na sebe v samotném závěru přehlídky, kdy se na mole společně s jediným modelem svatebních šatů objevila i autorka Jitka Klett, logicky nenechaly dlouho čekat, byly zcela oprávněné.

 

A nepřestáváme tleskat ani nyní, kdy jsou naše dlaně stále ještě zbarveny do ruda. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram