Druhá kolekce Riccarda Tisci touží změnit dnešní Londýn

Druhá kolekce Riccarda Tisci touží změnit dnešní Londýn

Kolekce odrážející nejenom podzimní a zimní období roku 2019, ale také kontrasty v britské kultuře a počasí přinesla několik myšlenek.

Druhou kolekci módního domu Burberry nazval kreativní návrhář Riccardo Tisci „Tempest“. Podle tiskové zprávy se rozhodl poukázat svými modely na klimatické změny v enviromentálním smyslu, ale také v tom politickém. Bouřlivé časy pro Spojené království přináší mnoho otazníků. Burberry se přesto snaží být globální značkou, která předkládá pozitivní poselství mezi módním trhem a jednotlivými generacemi.

Přehlídku startovaly modely pro mladé dívky a chlapce v okatých barevných kombinacích, klasických kšiltech, v kožených kabátech i bundách, s výraznými třásněmi, zlatými doplňky a celkově v divokém designu.

Následovaly modely pro dospělé, které se opakovaně ve své práci snaží zasadit do vlastní nostalgie ze studentských let. Tisci si však uvědomuje, že dnešní Londýn je jiný, méně svobodný a tyto kontrasty se návrhář snaží ukotvit, aby si mladí lidé uvědomili, že mohou mít vlastní názor.


Klasické pánské obleky a dámské kostýmky v několika odstínech hnědé a béžové přinesly potřebnou okázalost. Žádný model však nebyl monochromatický, protože právě detaily dělají celek tím, čím je.

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram