Existují i pravidla pro správné používání parfému.

Existují i pravidla pro správné používání parfému.

Existují i pravidla pro správné používání parfému

Jak používat parfém

Pro větší intenzitu vůně, je dobré nanést parfém na místa, kde je pokožka nejteplejší.Taková místa jsou například za ušima, na vnitřních stranách zápěstí, v loketním důlku, v oblasti klíčních kostí. Zvláště vhodná místa pro aplikaci parfému jsou oblasti tepen, kde proudící krev pokožku zahřívá. Velmi dobře drží vůni parfému čerstvě umyté vlasy. Nebojte se aplikovat parfém i na oblečení, zvláště na přírodní materiály.

Existují i pravidla pro správné používání parfému. Vůně parfému by jistě neměla zahltit místnost, ve které se nacházíte. Jemnější a decentnější použití parfému působí na okolí vždy příjemněji. Naopak silná intenzita vašeho parfému v uzavřeném prostoru, například v prostředí kanceláře, může vyvolat i nepříznivé reakce vašeho okolí. Čím je prostředí a příležitost oficiálnější tím lehčí a nenápadnější by měla vůně parfému být. Pokud aplikujete příliš velké množství parfému, ale také tehdy, je-li parfém velmi sladký a těžký, může být považován přímo za vtíravý. Silná intenzita vůně bývá vnímána jako nepříjemná obzvlášť v ranních hodinách. Základní pravidlo pro vhodné používání parfému je, že s postupujícím dnem, můžete používat stále intenzivnější vůni parfému.

Vůně parfému se během dne mění. Každý parfém má svůj čas, ve ktrém se jeho vůně cíleně rozvíjí. Hlava parfému se rozvine v prvních chvílích po aplikaci, působí jako první dojem. Srdce parfému se rozvine teprve několik minut po té co parfém použijete. Základ parfému působí i po několik hodin. Opravdu dobrý parfém je vyvořen tak, aby ve všech třech fázích vůně, působily podobně vonící látky.

Obyčejně flakón s parfémem od doby prvního použití vydrží dva až tři měsíce. Nejlépe je skladovat parfém na tmavém místě při pokojové teplotě. V původním neotevřeném balení vydrží parfém i přes rok, ale načaté flakóny parfému je třeba rychle spotřebovat. Přibližně by parfém měl být po otevření spotřebován do půl roku.

 

Zdroj: Google

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram