Exkluzivní styling od Swarovski, Jakuba Polanky a popkulturního studia s  t  o  l  e  n  uvidíte na Desinblog 2012

Exkluzivní styling od Swarovski, Jakuba Polanky a popkulturního studia s  t o l e n uvidíte na Desinblog 2012

Swarovski se v letošním roce poprvé stane partnerem Designbloku

Módní návrhář Jakub Polanka, inspirovaný kolekcí značky Swarovski pro sezónu podzim-zima 2012/13 „Kingdom of Jewels“, vytvořil šest jedinečných modelů, do kterých jsou šperky Swarovski přímo vpracovány. Návrhář proslul tvorbou velmi všestranných a uvolněných modelů plných ženskosti, jež jsou vytvořeny z netradičního hedvábí a kreativně obtáčí tělo. Také způsob jakým interpretuje náhrdelníky, prsteny a náramky z kolekce „Kingdom of Jewels“ je zcela nečekaný. Šperky tak získávají zcela nový rozměr.

V průběhu Designbloku (1. -7. října 2012) budou modely Jakuba Polanky vystaveny v showroomu značky Swarovski, který se nachází nad butikem Swarovski v Celetné ulici 7 v Praze. Výstava, která bude v denních hodinách otevřena veřejnosti, představí i speciální vintage kousky a doplňky z přehlídkových mol, které dosud nebyly v České republice ke spatření. V odpoledních hodinách se showroom promění ve styling suite, jež bude otevřen celebritám a pozvaným hostům. Jako součást vybrané péče nabídne značka Swarovski ve spolupráci s Jakubem Polankou a popkulturním studiem st o l e n stylingové služby určené pro VIP hosty, kteří se zúčastní večerních akcí v rámci Designbloku. Vybraní návštěvníci si zde navíc mohou vypůjčit modely Jakuba Polanky a šperky Swarovski.

Lucie Babičková a Craig Hughan z popkulturního koncept studia 
s t o l e n pak s využitím pečujících produktů značky Kevin Murphy svým proslulým revolučním způsobem celý styling dotvoří. Značka Swarovski je předním světovým výrobcem broušeného křišťálu. Od svého založení vroce 1895 byla společnost úzce propojena se světem módy a designu. Na základě spolupráce s Jakubem Polankou přichází tato tradice i do České republiky.

Český vynálezce a vizionář Daniel Swarovski se v roce 1895 přestěhoval do vesnice Wattens v rakouském Tyrolsku a přinesl s sebou svůj nový vynález, stroj na broušení a leštění křišťálokřišťálu používaného v módě, klenotnictví a nejnověji také v oblasti osvětlovacích zařízení, architektuře a vybavení interiérů. Tato společnost, kterou nyní řídí členové 5. generace rodiny, je v současné době globální společností spřibližně 26 100 zaměstnanci, provozovnami ve více než 120 zemívých kamenů. Od těchto počátků, které přinesly revoluci ve světě módy, se firma Swarovski rozvinula v předního světového výrobce broušeného ch a obratem, který v roce 2011 dosáhl 2,22 miliardy EUR. Korporace Swarovski tvoří dvě hlavní divize, z nichž jedna vyrábí a prodává do odvětví samostatné křišťály a druhá se zaměřuje na design a produkci hotových výrobků. Swarovského elementy se staly nedílnou součástí mezinárodního designu. Od roku 1965 rovněž dodává do odvětví luxusní bižuterie přesně vybroušené pravé a umělé drahokamy a polodrahokamy. Kreativita, vyvěrající ze samého srdce společnosti, se plně projevuje v prodeji Swarovského vlastní značkové řady doplňků, bižuterie a dekoračních předmětů pro domácnost ve více než 2 200 prodejnách Swarovski ve všech hlavních městech módy. Sdružení Swarovski Crystal Society má po celém světě téměř 300 000 členů, nadšených sběratelů proslulých křišťálových figurek. Multimediální křišťálové muzeum ve Wattensu, Swarovski Crystal Worlds, bylo otevřeno v roce 1995 na počest Swarovského světa inovace ainspirace.

Craig Hughan, světově uznávaný vlasový stylista z Nového Zelándu, který získal několik prestižních ocenění (kadeřník roku na L'Oreal Color Trophy 2002, kadeřník roku Expo 2006). Svou více než třicetiletou praxi v oboru obohatil také prací pro fashion weeky v Londýně, Paříži a Miláně. Je uznávaným kreativním coloristou a stylistou, pracuje také jako vlasový stylista pro prestižní módní magazíny po celém světě. V Praze, kde působí od roku 2010, vytvořil se svou životní partnerkou nové konceptuální studio, se kterým se nyní chystá expandovat i do dalších evropských metropolí. Češe slavné modelky 
i celebrity pro červený koberec nebo na stránky luxusních časopisů. Pověstný je jeho cit pro trendy, sexy vlasy a moderní nedbalý nonšalantní styling.

Lucie Babičková Respektová česká vizážistka, stylistka a fotografka začínala jako úspěšná modelka. Své zkušenosti z focení, natáčení a přehlídek dokázala přetavit do práce na druhé straně kamery a fotoaparátu. Líčila světová finále prestižní modelingové soutěže Elite Model Look, obléká a upravuje vizáž celebritám pro módní časopisy a do reklam a svou kreativitu čím dál častěji uplatňuje i v oblasti fotografie.

 

Zdroj obrázků: Swarovski, poskytl MMH Polo

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram