Face roller a guasha pro krásnou pleť

Face roller a guasha pro krásnou pleť

Kdy jindy se rozmazlovat než právě přes vánoční svátky? Ženy určitě tyto produkty již koutkem oka zahlédly na sociálních sítích, ale v čem tkví jejich tajemství a jak fungují? Opravdu jde o malý zázrak pro vaši pleť?

zdroj: pixbay.com

Váháte nad koupí face rolleru nebo guashou? Jaké benefity vám tyto pomůcky mohou nabídnout a stojí vůbec za váš čas a peníze? Řekneme si, z čeho jsou, na co jsou dobré a jak je správně používat.

Přírodní minerály

Asi už víte, že tyto dva pomocníci jsou složeni z minerálů, které mají skvělé účinky na naše tělo. Kameny jsou velmi chladivé, takže to oceníte především v horkých dnech. Přírodní minerály mají pozitivní vliv na naše tělo, zdraví i celkové proudění energie. Používají se v léčitelství po staletí. Pokud trpíte na otoky a kruhy pod očima, pak si face roller dejte na chvíli do lednice, chlad vám dopřeje větší úlevu. Musíte si jen ověřit, jestli jsou produkty opravdu z minerálů. Občas se vyskytují napodobeniny z plastu. Nejčastěji je objevíte v podobě růženínu, ametystu, jadeitu, křišťálu a jaspisu – tedy v růžové, fialové, zelené, čiré nebo červené barvě. Jediné mínus je fakt, že se dají snadno rozbít.

zdroj: pixbay.com

Face Roller

Nástroj je určen k relaxační a omlazující masáži obličeje. Jen málokdo ale tuší, že pochází z čínské medicíny a byl upraven do dnešní podoby. Můžete jej používat na tvář, krk i dekolt. Roller má 2 válečky, menší je určen pro oblast očí, víček, nosu a rtů. Můžete jej používat ráno i večer na suchou i vlhkou pleť.

zdroj: pinterest.com

Guasha

Je také hojně využívaná v tradiční čínské medicíně k rozproudění energie. Má moc odstranit toxiny z těla a zpevnit strukturu obličeje. Na rozdíl od rolleru není vhodná pro problematickou pleť, ale můžete její pomocí namasírovat celé tělo i ztuhlé svaly. Guashu používejte 2x za týden a je vhodnější před masáží natřít kůži krémem nebo olejem.

Benefity

Pokud chcete mít ve stáří méně vrásek a krásnou pleť, pak se bez těchto pomocníků asi neobejdete. Každodenní stres, stárnutí, genetika i jídlo nám způsobuje vrásky nebo stažené svaly v obličeji. Při masáži se právě kůže uvolní, zlepší se lymfatický systém, prokrví obličej i pružnost svalů.

zdroj: pexels.com

Jak roller a guashu používat?

Vždy používejte pouze na vyčištěnou pleť od make-upu a nečistot. Nejlepší je s masáží začít od středu obličeje a jemně tlačit směrem ven, nikoliv doprostřed (postupujte podle obrázků). Masírujte alespoň 3 -10 minut denně. Poté pomůcky otřete vlhkým ručníkem nebo lehce omyjte ve vodě.

zdroj: pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram