Fashion for FOKUS ovládlo České muzeum hudby

Fashion for FOKUS ovládlo České muzeum hudby

V úterý 31.3. proběhl v krásných prostorách Českého muzea hudby druhý ročník Fashion for FOKUS. Charitativní módní přehlídka slibovala mladá, avšak již etablovaná jména české i slovenské návrhářské scény.

Akci pořádá nezisková organizace Fokus Praha, která již 25 let podporuje lidi postižené duševní chorobou, a snaží se je navrátit do běžného života.
Zdánlivě nesouvisející - tedy móda a psychická nemoc se na této akci setkávají a fungují spolu dobře!

Večerem provázel kuchař Ondřej Slanina, známý z pořadu Kluci v akci. Své překvapení nad tím, že se ocitl v pozici moderátora na módní přehlídce, okomentoval poznámku ve smyslu, že když může Láďa Hruška vařit, tak proč by on nemohl moderovat přehlídku.

Tváří celého projektu je herečka Vica Kerekes, která zde na úvod dojemně promuvila o osobitosti, a v průběhu večera i zazpívala.

Kromě přehlídek nabitý program nabízel taneční i hudební vystoupení, nebo také dobročinnou dražbu.

Jako první se z návrhářek představila Jana Mikešová tvořící pod značkou MIK, známou především pletenou módu.
Zdánlivě ledabylé, ale promyšlené a elegantní modely skvěle doplňovaly kšilty od Kateřiny Čadové.

Jako další se představila značka ODIVI, za kterou stojí Iva Burkertová. K vidění byly oversize modely s výrazně prodlouženými rukávy v odstínech bílé, červené a růžové, dále hra s průsvitem materiálu a řasením.
K této kolekci modelky nazuly sportovní obuv a volba to byla skutečně skvělá!

Po přestávce v programu pokračoval přehlídkový blok Terezy Otáhalíkové. Tereza představila splývavé modely v zemitých odstínech khaki a béžové.
Oděvy doplnila výraznými doplňky ve formě šperků a rukavic s dlouhými třásněmi, které nádherně komunikovaly se zvoleným materiálem oděvů. Struktura splývavě rašeného úpletu připomínala třásně a celý model tak harmonicky korespondoval.

Spíše jako svou osobní performanc poté pojal přehlídku poslední z designerů Maroš Baran. Silně emotivní forma prezentace kolekce v mnohém divákovi jistě vyvolala šok, napětí a možná i strach.
Jeho odvaze i způsobu prezentace tleskám!

Celý večer uzavřela řeč zástupců Fokus Praha a výzva k Vice Kerekes, zda by se stala tváří nejen Fashion for FOKUS, ale také obecně patronkou psychicky nemocných, což Vica třemi „ano“ přijala.

 

Zdroj foto: Fashion for FOKUS, Natálie Kuznetsová

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram