Feminní kolekce plná abstraktního umění je dokonalým dílem návrhářky Ully Johnson

Feminní kolekce plná abstraktního umění je dokonalým dílem návrhářky Ully Johnson

Ulla Johnson nikdy nebyla lovcem trendů, což potvrzuje i ve své ready-to-wear kolekci pro jaro 2024. Ke spolupráci přizvala malířku Sharu Hughes a společně tak vytvořily jedinečné dílo v podobě fantastických šatů s vyobrazením surrealistických krajin.

V rámci probíhajícího New York Fashion Weeku představila americká návrhářka Ulla Johnson svou kolekci v bývalé centrální elektrárně Brooklyn Rapid Transit Company, která byla po dlouhé roky opuštěná, a to do doby, než byla zrekonstruována na umělecké studio a výstavní prostor, který byl otevřený teprve letos v červenci. Prostor připomínající skladiště byl lemován zakřivenými paravány zavěšenými na stropě a malbami z písku z nautilus mušlí, které zdobily podlahu, aby zprostředkovaly téma, které si návrhářka pro svou jarní kolekci vybrala, a to určitou formu meditace v kruhu s odrazem božské formy přírody.  

 „Výtvarné umění pro mě vždy bylo obrovskou inspirací a Shara má způsob, jak zacházet s barvami a krajinou v této psychedelické, pokřivené přírodě,“ řekla Ulla Johnson o malířce, která se na kolekci podílela. Návrhářka se už dříve nechala slyšet, že se její zákaznice těší na více večerního oblečení, což jim v ready-to-wear kolekci splnila prostřednictvím nařasených organzových šatů s mramorovými vzory nebo s akvarelovými květinami za rozplétajícími se girlandami. V kolekci najdete krajku, hedvábí i růžový žakár.

Téma kruhu bylo přítomno od úvodního modelu až po ohnivé slunce, které je středobodem malířčina obrazu s názvem „Tuck“. Kruhy najdete i na dalších modelech, stačí jen popustit uzdu své fantazii. Přiléhavé hedvábné kalhoty, trička s třásněmi, lehounké nařasené úplety a džínové i popelínové kousky v nádherných barvách odrážely sportovnější náladu. Výsledkem byla silná kolekce, která působila jednoduše a povzneseně.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram