Finalisté Czech Grand Design – Monika Drápalová

Finalisté Czech Grand Design – Monika Drápalová

Návrhářka v plné tvůrčí síle, to je návrhářka Monika Drápalová. Původně studentka alternativního divadla, která později přešla na UPRUM do ateliéru oděvní tvorby.

Monika Drápalová původně studovala alternativní divadlo, poté nastoupila na UMPRUM do Ateliéru oděvní tvorby. Podobně jako další finalista cen Czech Grand Design Jakub Polanka sklízí úspěchy v zahraničí, především ve Francii. Modely pod její vlastní značkou byly distribuovány do Japonska, USA, Libanonu, Italie, Belgie aj.
Účastnila se mnoha zahraničních módních přehlídek např.v Paříži, New Yorku a Shanghai. V Paříži se stala ředitelkou módní značky Korloff a v Lyonu má svůj butik, vetšina jejích návrhů však vzniká v pražském butiku Modrá. Dříve bylo, s nadsázkou, jejím druhým domovem letadlo na cestách Praha - Paříž, po narození dcerky ale cestování omezila a užívala si lásky a rodiny.

O Češkách návrhářka tvrdí, že narozdíl od Francouzek nerady experimentují. To dokazuje také fakt, že modely, které se v tuzemsku zdály neprodejné, šly ve Franci na odbyt. Tvorbu Moniky Drápalové nejlépe chrakterizují nadčasovost, rafinovanost, stálost a v neposlendí řadě variabilita.

Na cenu Czech Grand design je nominována za kolekci The Free Circle pro Rose&Mary Fashion a za kolekci Sedm.
Monika Drápalová svou kolekcí The free circle podporuje cestování na elektrokole, poukazuje na svobodu pohybu a stírá hranice mezi pracovním a volným časem. Oděvy vznikly pro Rose&Mary Fashion, jehož tváří je již třetím rokem oblíbená herečka Martha Issová. Projekt se zaobírá současným životním stylem ve městech a návrhářka přizpůsobuje oděv jeho požadavkům. Kolekce je určena pro cyklisty ve městech a zároveň vyhovuje požadavkům business dress code.
Vhodné oblečení spolu s cestováním na elektrokole dává svobodu a volnost. Výstižný je podtitul kolekce - elegance v pohybu. Objevují se zde vychtávky jako saka na kšandy, lehké pláštěnky, ve kterých ale můžete jít i na ples, nebo pelerína, ze které se stanou šaty. Za zmínku jistě stojí také fakt, že 30% ceny z každého modelu je věnováno obecně prospěšné společnosti Rozmarýna a jejím projektům na podporu mladých lidí po odchodu z dětského domova.
Tato kolekce již nese jedno oceněnní, konkrétně cenu šéfredaktorů za nejlepší kolekci na Designbloku.

Druhá nominovaná kolekce Sedm vznikala ve spolpráci s malířem Františkem Matouškem, který vytváři obrazy z denimu. Monika tyto plošné motivy předvedla do prostorové formy oděvu a tím je rozhýbala.

O Monice Drápalové nebylo v poslední době moc slyšet, věnovala se totiž především rodině. Ale v roce 2013 všem vytřela zrak a vlétla na módní scénu nabitá velmi silnou tvůrčí municí. A své místo mezi finalisty Czech Grand Design si svými novými kolekcemi právem vydobyla.

Zdroj: roseandmary.cz, designmagazin.cz, iconiq.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram