Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Největší módní společnosti ve Francii Kering a LVMH Group přispívají částkou 300 miliónů euro na opravu Notre Dame. Devastující požár způsobil škody v pondělním incidentu, které se budou opravovat až 15 let.

Chlouba Francie, symbol křesťanství a 850 let stará památka Notre Dame měla projít rekonstrukcí, ale místo toho se dočkala ničivého požáru. Důvod ohně s katastrofálními následky se stále vyšetřuje. V pondělních odpoledních hodinách se katedrála vznítila na více než 5 hodin. Rozsáhlé škody nebyly ještě známy po uhašení požáru. Ihned poté se v médiích objevila zpráva, že přední módní společnost Kerring v čele s ředitelem François-Henri Pinault daruje příspěvek na opravy 100 miliónů euro. Francouzský gigant Kerring vlastní značky Gucci, Saint Laurent, Alexander McQueen a Balenciaga.

Několik chvil po zveřejnění částky od společnosti Kerring v médiích se přidal další obrovský módní řetězec LVMH. Tato společnost vlastní značky Louis Vuitton, Dior, Fendi, Celine, Loewe a Marc Jacobs. Ředitel Bernard Arnault oznámil, že přispějí částkou 200 miliónů euro na opravy symbolu Francie. Podle slov ředitele Arnaulta došlo k národní tragédii. Vyzval i celý módní svět k zapojení se v pomoci Notre Dame.

Obě společnosti jsou odvěcí rivalové. Kerring a LVHM se však dokázali spojit v těžkých chvílích, které právě Francie prožívá. Na opravu bude potřeba ještě mnohem více. Starosta Paříže Anne Hidalgo doufá, že se jí podaří v příštím týdnu svolat mezinárodní konferenci, kde se vybere ještě více potřebných financí. Tyto obrovské darované částky jsou dobrým začátkem ve smutných chvílích. Podle slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona se postaví nový Notre Dame, protože se to od Francie očekává a on udělá vše pro to, aby tomu tak bylo. 

Zdroj; vogue.com, cnn.com, pinterest.com, 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram