Giorgio Armani zahájil propouštění zaměstnanců

Giorgio Armani zahájil propouštění zaměstnanců

Nová firemní strategie hovoří jasně. Snížení pracovních míst zajistí požadované úspory. Zaměstnanci však začínají demonstrovat a nové způsoby italského velikána se jim nelíbí.

První propouštění je naplánováno v Settimo Torinese, které je vzdálené asi 83 mil od Milána. Z celkového počtu 180 zaměstnanců jich má zůstat pouhých 70. Tento závod se věnuje především specializaci na výrobu pánských bund a kabátů.

„Pro nás je toto rozhodnutí nepřijatelné a určitě budeme pracovat na omezení propouštění,“ uvedla Simona Lancellottiová, zástupkyně odborové organizace Filctem CGIL. Tyto změny nastávají z rozhodnutí vedení, které padlo v únoru letošního roku. Reorganizace postihne a zastaví značky Armani Collezioni a Armani Jeans. Používat se dále budou pouze jména Giorgio Armani, Emporio Armani a také A | X Armani Exchange. Nová strategie bude plně účinná od jara roku 2018 a pozastavené Armani Jeans a Armani Collezioni budou vmícháni do tří hlavních linek.

Pracovníci závodu v Settimo Torinese sice zahájili dvouhodinovou stávku a vyhrožují další, ale vzhledem k pracovním smlouvám, které mají nastavené na dobu určitou a to do září 2017, nezbude jim, než společnost opustit.

Celosvětově Giorgio Armani zaměstnává kolem devíti tisíc zaměstnanců a není jedinou slavnou značkou, která v poslední době zahájila restrukturalizaci společnosti. Podobným způsobem postupují například Ralph Lauren, Burberry, Marc Jacobs, Dolce & Gabbana a Paul Smith.

wwd.com

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram