Glamour multibarevné potisky Mary Katrantzou

Glamour multibarevné potisky Mary Katrantzou

Prvky ze skvělé kolekce návrhářky Mary Katrantzou pro sezónu podzim/zima 2011/2012 

Topshop se spojil s návrhářkou Mary Katrantzou a vytvořili sérii modelů oblečení postavenou na výrazných potiscích, které rozhodně nemohou ujít vaší pozornosti. Barevnost a přemíra vzorů je pro Mary Katrantzou charakteristická. A letošní jaro a léto bude navíc vzorům fandit. Kombinace mnoha vzorů do přepestrých kombinacích bude jedním z hlavních hitů módní sezóny.

Na pulty obchodů se kolekce Mary Katrantzou for Topshop dostává 17. února 2012. Je to příležitost, jak si kolekce této anglické návrhářky koupit za výrazně výhodnější ceny. V kolekci se objeví multibarevné topy a šaty, včetně šatů ve velice úspěšném „lampovém“ střihu, který je vedle dokonalých pestrých vzorů dalším skvělým prodejným prvkem, který přináší Mary Katranzou úspěch nejen na pultech obchodů, ale i na červených kobercích, kam si celebrity její šaty oblékají. Šaty, topy, halenky a trička doplní také vzorované kalhoty a sety tričko + leginy, rovněž v multibarevném vzorovaném designu.

Modely Mary Katrantzou pro jaro a léto 2012
Topshop mají stejný rukopis, jako kolekce pro podzim a zimu 2011/2012 a samozřejmě typický rukopis návrhářky. Modely mají jednoduché střihy a zakládající si především na vzorech, které samy vytváří dojem různých záševků, prostřihů a prošívání. Barevné motivy nepokrytě našly svoji inspiraci v kráse porcelánu. Kromě florálních motivů poslední čínské dynastie Qing pracuje Katrantzou s motivy křišťálových květinových broží, které však překresluje na své tkaniny. Součástí vzorů jsou také ptáci, které kteří budou patřit na letošních módních vzorech mezi preferované motivy. Přestože návrhářka kombinuje na každém modelu několik vzorů a nešetří zářivými barvami, včetně růžové, žluté, fialové, modré nebo červené, působí kolekce vyváženě a jednotně.

O módní návrhářce Mary Katrantzou
Mary Katrantzou (narozená v roce 1983 v Aténách) je řeckou módní designérkou, které v současné době žije a pracuje Londýně. K textilnímu designu ji přivedli rodiče. Více než k samotné práci se střihy má designérka blízko k tvorbě textilních vzorů a potisků. V roce 2003 se Mary Katrantzou přestěhovala do Spojených států, kde začala studovat architekturu na Rhode Island School of Design. Později přešla na studium do Británie na Central Saint Martins College of Art and Design. Svoji první velkou kolekci uvedla v roce 2008 na týdnech módy v Londýně. Dnes jsou modely Mary Katrantzou prodávány ve více než 60 obchodech s luxusní módou po celém světě.

 

Zdroj obrázků: Topshop.com, Style.com, Google.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram