Lucie Marková navrhla kolekci spojující udržitelnost, AI, 3D a fluid fashion

Lucie Marková navrhla kolekci spojující udržitelnost, AI, 3D a fluid fashion

Andělé přicházející z nebe s novým poselstvím. Vidíme křehkost a sílu světa. Přestává být důležité, kým jsme. Mužem, ženou nebo AI. Tvoříme. Učíme se. Stáváme se něčím novým. Klíčová slova pro tuto kolekci jsou klid, krása, křehkost, síla a nebe. Zasněte se společně s návrhářkou Lucií Markovou.

Žijeme v převratné době. To, co se děje teď, mění dějiny módy i dějiny Země. Nastupující trendy, to, k čemu se teď upíná naše pozornost ve světě odívání, jsou udržitelnost, AI, 3D a Fluid fashion - genderově neutrální móda. Lidé si píšou s umělou inteligencí, generují tisíce fotografií každý den a v Sillicon Valley se dostávají obrovské investice nově vznikajícím firmám na výrobu robotů. Dostáváme do rukou naprosto nový nástroj, pazourek, se kterým ještě neumíme pracovat a nevíme, co jeho použití způsobí. Tohle dychtivé očekávání nás nutí v úžasu sledovat neuvěřitelnou rychlost zlepšení, která přicházejí každý den.

"Přejeme si udržitelnější svět a kouzelná řešení. S tím, ale musíme přijít my sami. Nové technologie umožňují výrobu menšího množství oděvů, objednávky online a žádný odpad. Díky návrhům ve 3D programech a spolupráci s AI můžeme vytvořit design, střih, kalkulaci a přehlídku bez jediného kusu materiálu. Vytvořit oděvy pouze na objednávku. Žádný odpad, žádná skládka," říká návrhářka Lucie Marková.

Kolekce Nebula je příkladem, jakým budou návrháři tvořit kolekce běžně nejpozději do deseti let. Je provedena ve zlaté, bílé a béžové a je inspirovaná všemi aktuálními nastujícími trendy. Udržitelnost, AI, 3D a Fluid fashion. Trend fluid fashion, jinak známý jako genderově neutrální, nám dává příležitost uvědomit si, že tělo není vždy to zásadní a že křehkost, krása a osobnost, která nám bere dech, může být nalezena v jakékoliv formě. Tato kolekce je také vytvořena ve spolupráci s umělou inteligencí, což nám připomíná, jaký obrovský potenciál získáme spojením síly a křehkosti a zároveň, jak důležitá je rovnováha mezi nimi. Fotky jsou z přehlídky, která se v reálném světě nikdy nestala. 

"Tím, že používám 3D a ted už nově i AI, mám víc prostoru na ruční zpracování, důraz na udržitelnost, můžu se víc zaměřit na milovníky originálních modelů, nové technologie, high-tech, nejlepší materiály, nejvyšší kvalitu, kvalita zpracování. Jde o dostupný luxus, ohleduplný k planetě. Tvorba v počítači umožnuje rychlejší výrobu střihů, nižší náklady na modelování vzorků, výstupy ve vyšší kvalitě fotek. Fascinuje mě zpracování oděvu na míru přes whatsapp, email nebo facebook, je to naprostý přelom v přístupu k módní tvorbě. Snížení času na přípravu umožňuje použít dražší materiály a vytvořit ty nejlepší produkty. Vytvořím skicy, v oděvních programech nakreslím střih a vygeneruji designy ve fotokvalitě a pak vyrábím pouze na objednávku nebo sérii hotových už předschválených vzorků v počítači.  Zákazníci můžou vidět modely přímo na svojí velikost ještě před výrobou a schválit si případné úpravy," doplňuje návhářka, jejíž model si na podzim odvezla herečka Kate Mulgrew, představitelka kapitánky Janeway ze Star Trek Voayger. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram