Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

foto: archiv Fendi

Debut Kima Jonese byl velmi sledovaný a plný různých očekávání. Tři roky vytvářel pánské oblečení u Diora a mnoho let vedl jako kreativní ředitel britskou sportovní značku Umbro. Během let se ale ukázalo, že je vhodný více na couture než na streetwear. I proto byl zvolen v září roku 2020 kreativním ředitelem módního domu Fendi a nahradil tak Silviu Venturini Fendi. Prostřednictvím nejnovější kolekce Kim Jones představil jeho vizi dámského krejčovství.

Chtěl jsem vytvořit reálně to, co nosí ženy kolem mě. Mám přátele, kteří si kupují couture modely, ale nekupují veliké plesové šaty. Místo toho kupují skutečné oděvy, které sedí na jejich těla,” nechal se slyšet Jones v rozhovoru pro Vogue.com. Proto nechyběly v kolekci topy se spadlými rameny a dlouhými rukávy, rozmanité róby rafinovaně zdůrazňující siluetu, dámské obleky, kožešinové svetry, kalhoty a vysoké kozačky. Vše doplněné o luxusní šperky v podobě náušnic, broží nebo sponek do vlasů. 

Přehlídku šly známé hvězdy modelingu i hereckého průmyslu. Vzpomenout můžeme herečku Demi Moore, modelky Naomi Campbell, Christy Turlington se synovcem Jamesem, Kate Moss s dcerou Lilou, Caru Delevingne, Bellu Hadid nebo třeba sourozenecké duo Adwoa a Kesewa Aboah. 


foto: archiv Fendi


foto: archiv Fendi


foto: archiv Fendi


foto: archiv Fendi


foto: archiv Fendi

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram