Herečka Veronika Čermák Macková podporuje síť prospěšných second handů

Herečka Veronika Čermák Macková podporuje síť prospěšných second handů

Miluje zvířata a přírodu, bojuje za jejich práva a posouvá spoustu dobročinných projektů kupředu. Je také ambasadorkou Nadace Moment, díky čemuž propojila síly s televizí Nova, která začala oblékat její postavu učitelky Magdy v seriálu Ulice do kousků „z druhé ruky“.

 

Veronika Čermák Macková má za sebou nejednu charitativní akci spojenou s módou a zároveň s pomocí některým ohroženým druhům zvířat, jako je například outloň váhavý. „Dělá mi radost, když se snoubí práce, nadšení, udržitelnost, ochrana přírody,“ svěřila se herečka na svých sociálních sítích ke spolupráci s Nadací Moment, která se snaží měnit pohled na oblékání.

V souvislosti s přeplněnými skříněmi vzniká budoucí textilní odpad, a proto Nadace Moment vrací tyto kousky do oběhu, aby jejich nákupem lidé šetřili omezené zdroje naší planety. Výtěžek z prodeje navíc podporuje 6 českých neziskovek.

„S Nadací Moment spolupracuji už několik let a jsem nadšená, kam až jsme se od té doby posunuli. Nejen, že jsem se stala jejich ambasadorkou, ale taky se nám podařilo spojit síly s TV Nova. Síť prospěšných secondhandů obléká mou postavu v seriálu Ulice. Výtěžek z prodaných kusů navíc podporuje organizace, se kterými také dlouhodobě spolupracuji,“ pochvaluje si skvělý výsledek Veronika Čermák Macková a zmiňuje organizace Save Elephants CZ, zabývající se zastavením černého obchodu se slonovinou a ochranou slonů, jako takovou a Českou koalici pro ochranu biodiverzity CCBC

Cirkulace oblečení pro udržitelnější a prospěšnější módu je hlavní myšlenkou Nadace Moment, která oblékla herečku do několika modelů v rámci kostýmní zkoušky při natáčení seriálu Ulice. Možná tak i vaše kousky dostanou svou chvíli slávy v jednom z nejsledovanějším českých seriálů.

foto: se svolením Veroniky Čermák Mackové 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram