Hledáte ideální materiál pro horké letní dny? Víme, v čem se budete cítit nejlépe

Hledáte ideální materiál pro horké letní dny? Víme, v čem se budete cítit nejlépe

Jestliže hledáte vzdušný materiál, který vám i v horkých letních dnech dopřeje maximální prodyšnost a pohodlí, máme pro vás ideální tip. Už se nebudete zbytečně potit a mít pocit, že i po krátké procházce potřebujete jít do sprchy, tento materiál v sobě ukrývá více, než se o něm ví. 

Prodyšnější než bavlna

Len vyniká především svou vzdušností. Díky nižšímu počtu vláken je dokonce ještě prodyšnější než bavlna. Proto se také s oblibou využívá při výrobě ložního prádla i oblečení. Výhody této lehké tkaniny znali již v dobách starověkého Egypta, v průběhu historie byl len první volbou při šití oděvů pro vyšší společenské vrstvy.

Obzvlášť v létě představuje lněné oblečení značné plus, na kůži má totiž jemný a příjemně chladivý efekt. Dokáže absorbovat vlhkost, díky čemuž vás nebude trápit přehřátí ani pocení. Látka vyrobená ze stonků lnu setého je navíc přirozeně hypoalergenní, což znamená, že případný pot naruší přírodní vlákna méně, než jak to bývá u ostatních materiálů.

Do práce i na dovolenou

Vzhledem k povaze lnu se oblečení častěji používá pro neformální oblečení, při správné kombinaci látek se však dá nosit i do práce či na lehce společenské akce. V létě lněný oděv využijete jak pro společenské akce s dress codem smart casual, na pracovních schůzkách, při kterých se budete cítit pohodlně celý den, ale zcela jistě si ho s sebou zabalíte i na dovolenou. Mezi oblíbené šité kousky u žen patří šaty, kalhoty rovného vzdušného střihu nebo rovnou celé kostýmky. Pánové si pak zamilují letní sportovní saka, obleky nebo košile, které lze nosit i v těch nejteplejších dnech. 

Lněné kousky jsou čím dál běžnější v rámci mnoha konfekčních značek. Pokud však nemůžete najít to pravé ořechové, můžete si nechte oblečení ušít na míru. Z českých značek se šitím na míru ze lněných materiálů zabývá například rodinné krejčovství TESSUTO, které rádo pro své zákazníky vymýšlí originální outfity nejenom pro horké letní dny, střihově i barevně padnoucí vašim představám, proporcím i osobnosti.

Díky lnu si letošní léto užijete na maximum s pocitem pohodlí a komfortu, který může tento materiál dopřát. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram