Hubnutí s cigaretou? Výmluvy, které vám ničí zdraví!

Hubnutí s cigaretou? Výmluvy, které vám ničí zdraví!

Pravdou je, že tělo kuřáka spotřebuje více energie než tělo nekuřáka  

Čokoláda nebo cigareta – co je větší zlo? Ano, kouření skutečně může pomoci se snížením váhy. Nejen, že vaše tělo spotřebuje více energie, ale také potlačuje chuť k jídlu. Pomyslete však na to, že cigareta, po které sáhnete pokaždé, když chcete zahnat chuť na sladké, vašemu tělu ublíží daleko více než čokoláda. Je jasné, že infarkt nebo rakovina plic za pár spálených kalorií navíc nestojí. 

Přestaňte okamžitě
Jednou nejspíš budete muset s cigaretou skoncovat, v těhotenství, kvůli dětem nebo zdraví. Čím později to bude, tím vyšší nárůst váhy můžete při odvykání očekávat. Čím jste mladší, tím tělo reaguje lépe a tím snadněji dokáže zhubnout a nepřibrat. Pokud se tedy rozhodnete s tímto nešvarem skoncovat, počítejte s tím, že vás to možná bude stát dvojí přemáhání. Budete muset odolat cigaretám i chutím nejen na sladké. Pokud chcete přestat kouřit a zároveň zhubnout, měli byste si oba cíle rozložit. Obě snahy současně jsou pro tělo i psychiku velkým stresem, který by vás mohl odradit. Nejdříve se zbavte nejsilnější touhy po cigaretě, pak teprve řešte kila navíc, která chcete shodit.

Pozorujte, co jíte.
Konec kouření ještě ale nemusí nutně znamenat automatický příbytek váhy. Hlídejte si svůj jídelníček a řešení hledejte v okamžiku, kdy zjistíte, že vám dlouhodobě pomalu váha narůstá. Pokud vám není osud vašeho těla lhostejný, a nechcete v budoucnu řešit nadváhu kvůli tomu, že jste dali stopku cigaretám, měli byste se odhodlat hned. Rozhodně je lepší se s tím poprat co nejdřív, později už se to nemusí podařit.

 

Zdroj obrázků: Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram