Hučky a čepice. Co se letos nosí?

Hučky a čepice. Co se letos nosí?

Ještě jste se nenaučili nosit čepice? Ale to je strašná škoda, nejenže vás v mrazivých dnech krásně zahřejí, ale také skvěle doplní každý outfit a sluší opravdu každému. Stačí si jen dobře vybrat styl, který si zamilujete. Jaké čepice jsou trendy právě letos?

Klasika s bambulí i bez

Pokud je některá čepice opravdu nesmrtelnou stálicí na módním nebi, pak je to pletená čepice. V průběhu let se mění jen nepatrně a stále jsou velmi oblíbené. Není divu, krásně hřejí a přitom sluší. A je na vás, jestli sáhnete po klasice s bambulí, nebo po upnutější verzi s ohrnutým lemem a případně nějakým nápisem. Na trhu jsou k dostání už i variabilní čepice, kdy si můžete pomocí patentů nebo suchých zipů hrát s bambulemi. Libovolně je přidávat nebo odepínat přesně podle vašich potřeb. Pokud máte rádi veselé modely, klidně sáhněte po čepici s dlouhými uchy nebo copánky. Trendy jsou také multifunkční čepice, které jsou zároveň čepicí i šálou. Skvělým doplňkem může být také obyčejná pletená čelenka. 

Freepik.com

Kšiltovka v zimě? Může být

Ani v zimě nemusíte uklízet svou oblíbenou kšiltovku do skříně. Klidně ji vyneste se sportovním outfitem. Trendy jsou kšiltovky v tlumených, tmavších barvách, chybu neuděláte ani s tmavě modrou nebo béžovou. Vyhněte se však raději bláznivým potiskům nebo nápisům. Sázíte-li více na eleganci, porozhlédněte se po kšiltovce kožené. Krásně zahřeje a je velmi slušivá. Opět raději vsaďte na tlumenější barvy. 

Freepik.com

Elegantní baret

Pokud vám čepice nic neříkají, ale nějaká ta ochrana před mrazem by se vám hodila, zkuste baret. Francouzky na ně nedají dopustit, mohou s nimi totiž parádně experimentovat. Jednou si ho nasadí za uši, podruhé přes ně, jednou si k němu vyčešou drdol, jindy nechají vlasy rozpuštěné, ať tak či tak, vždy mají šmrnc a jsou chic. Zkuste to taky. Skvěle se hodí k elegantním dlouhým kabátům nebo vestám i ke všem druhům svetrů. Chybu neuděláte ani s bekovou, která má na rozdíl od baretu navíc ještě kšilt. Vzít si ji můžete k manšestru, ale i k sukni nebo džínům. 

Freepik.com

Rybářský klobouček neboli Bucket hat

Tuhle pokrývku hlavy si buď zamilujete, nebo ji budete nenávidět. Rozděluje módní svět na dva tábory už několikátou sezónu, ale jisté je, že s tímto kloboučkem budete tutově originální. Skvěle se hodí k parkám, prošívaným bundám nebo klasickému vlněnému kabátu. 

Freepik.com

Čepice už dnes barvou nemusí striktně ladit se zbývajícím outfitem, klidně se bavte a kombinujte i nekombinovatelné, budete originální a styloví.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram