Hydratace pleti v zimě není chybou

Hydratace pleti v zimě není chybou

Častým omylem v péči o pleť v zimě je vynechávat hydratační složky, tedy vodu. V zimě je pokožka kvůli mrazu a menší vlhkosti vzduchu sušší. Dostatečnou hydrataci pleti v zimě zajistí pleťová séra, oleje a krémy s vyšším podílem lipidových složek.

Hlavním problémem pleti v zimě je ztráta hydratace a tím větší suchost. Je proto hned několikdůvodů – zpomalení proudění krve v pokožce, ztenčení ochranné vrstvy pokožky a časté změny teplot v pleti. Je kosmetickou praxí prokázané, že pokožce v zimním období prospějí hlavně hutnější, mastnější přípravky s vyšším obsahem lipidových složek, tedy s přírodním voskem nebo s bambuckým máslem. Ty jsou přirozenou ochranou pleti v zimním období, zároveň pečují o mikrobiom pokožky a zvyšují její odolnost.

Jak říká kosmetička Nobilis Tilia Petra Pražáková, pleťové oleje je vhodné nanášet zejména na noc:„Já zákaznicím běžně i v zimě doporučuji oleje nebo jejich směsi, zejména Regenerační olej na rozšířené žilky. Při zvolení vhodného oleje podle jejich typu pleti jsou k noční péči výborné, zvlášť když jejich účinek podpoří ještě hydratačním sérem.“ V chladnějším období je vhodné hydrataci pleti zajišťovat zejména v rámci večerní a noční péče, kdy pokožka regeneruje. Ideální jsou k tomu zejména séra, doporučuje Petra Pražáková: „Já sama Hyaluronové sérum používám a doporučuji ho určitě používat všem, nejlépe na noc. Můj tip je nanést ho už odpoledne. Když přijdete domů a víte, že už znovu ven nepůjdete. Odličte se a aplikujte několik kapek séra. Na závěr naneste krém nebo olej, ty vybírejte podle typu pleti. V séru je kyselina hyaluronová, která na sebe váže vodu a právě vodu pleť potřebuje i v zimě. Všeobecně platí, že při mrazu je menší vlhkost vzduchu, stejně jako při topení nebo vyšší koncentraci smogu, a proto pak pokožka trpí. Důležité je ji hydratovat pravidelně a v
dostatečném množství.“

Aromaterapeutické krémy na obličej Nobilis Tilia v sobě spojují ideální poměr vyživujících a hydratačních látek, jsou bohaté na vitaminy a díky obsahu éterických olejů mají také terapeutický rozměr pro tělo i mysl. Vlastní vývojové oddělení společnosti ještě doplnilo složení krému o unikátní certifikovanou mikroemulzi. Ta napomáhá snazšímu vstřebávání i do nejhlubších vrstev pokožky a zároveň zanechává na jejím povrchu sametový pocit. „Z nabídky pleťových krémů Nobilis Tilia doporučuji v zimě Slaměnkový krém nebo Regenerační krém na rozšířené žilky,“ upřesňuje kosmetička Petra Pražáková, kosmetička s dlouholetou praxí a vedoucí prodejny přírodní kosmetiky Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře.

Hyaluronové sérum

I zimě potřebuje pokožka intenzivní hydrataci. Nejoblíbenější produkt z nabídky české značky přírodní kosmetiky Nobilis Tilia vám ji zajistí už při prvním použití. Hyaluronové sérum v sobě kombinuje vyváženou sílu dvou druhů kyseliny hyaluronové, a je doplněné o extrakt z přesličky rolní, který pleť projasní a zjemní. S harmonickou vůní éterických olejů gardénie a petitgrain.

Regenerační krém při rozšířených žilkách

Posilněte svou pleť v zimě. Bylinný krém od české značky přírodní kosmetiky Nobilis Tilia s unikátní mikroemulzí zmírní zčervenání a dodá pleti svěží vzhled. Díky kombinaci extraktů z kaštanu, pohanky a grepového jádra se žilky v obličeji stanou minulostí. Krém je vhodný také jako prevence a ochrana pleti v zimě. Vůně éterických olejů ze slaměnky, geránia a heřmánku zklidní překrvené žilky i vaši mysl. 

Regenerační olej při rozšířených žilkách

Objevte komplexní péči o pleť při rozšířených žilkách. Vyváženou směs regeneračních rostlinných olejů namíchali v krajině Českého Švýcarska. Pleťový olej se šípkovým, jojobovým a mandlovým olejem hydratuje pleť, sjednocuje její tón a dodává jí zářivý vzhled. Hodí se také jako noční sérum. Přírodní značka Nobilis Tilia vyvinula celou řadu produktů, která chrání citlivou a křehkou pleť v zimě.

Koupíte na nobilis.cz

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram