I muži musí pečovat o své obočí

I muži musí pečovat o své obočí

Krásné obočí rozhodně není pouze výsadou žen

Pravidelná péče o mužské obočí by měla být samozřejmostí. Nic nemůže vypadat hůře, než uprostřed srostlé, zanedbané obočí, které roste nesouměrně všemi směry. Přinášíme vám několik tipů, jak díky pravidelné péči dosáhnout krásného, přitažlivého obočí.

Pokožka potřebuje hydrataci. Pakliže má vaše pokožka sklony k vysušování, obočí je často jednou ze zón, která má tendence šupinatět. V tomto případě je třeba pravidelně dbát na hydrataci. K tomu postačí obyčejný hydratační krém, který když nanesete ráno, vydrží i celý den. Zdravé a hydratované obočí dodává svěží, lesklý vzhled, který dodává na svůdném a sexy pohledu.

Přizpůsobte obočí svému stylu
Obočí většinou přirozeně sedí k tvaru obličeje, proto není, a to zvláště u mužů, nutno přílišně zasahovat pinzetou kvůli úpravě. Obočí je vhodné pouze vytvarovat tak, aby působilo co nejpřirozenějším dojem. Obočí můžete také přizpůsobit svému stylu. Pokud dáváte například přednost nedbalé eleganci, můžete si klidně dovolit prošedivělé obočí, pokud zvlášť pečujete o tvar vousů nebo o vlasy, dejte si stejně tak záležet také na obočí. Pečlivý styl, například doplněný melírem, si vyžaduje také pečlivě upravené obočí, na to nikdy nezapomínejte. Špatný tvar obočí může zkrátka pokazit celkový dojem.

INSPRUJTE SE U JINÝCH MUŽŮ - ZDE -

Pozor na barvu obočí
Muži by měli zachovat přirozenou barvu obočí. Změnu si můžete dovolit pouze v případě, že máte obarvené také vlasy. Dbejte na to, aby odstín obočí barevně ladil s odstínem vlasů. Černé obočí a blond vlasy nebo jiné kontrasty patří mezi kombinace, které si může dovolit pouze hrstka mužů. Pokud vám však obočí připadá skutečně až příliš světlé, je možné lehounce dobarvit tužkou na oči. Pokud s tím ovšem nemáte zkušenosti a dostatečný cit, raději dobarvení nechte na odborníkovi, který ví, jak na to. Takové služby jsou dnes již běžně nabízeny také v pánských holičstvích. 

Při každém holení si dejte záležet také na úpravě obočí
Odstraňte přebytečné, vyčnívající chloupky, které rozhodně nejsou žádoucí. Dejte si záležet na souměrnosti obočí. Vytrhávejte zásadně to, co přebývá, rozhodně obočí nezužujte, protože protrhávání zespodu nebo shora je výlučně výsadou žen. Co se rozhodně nenosí, je obočí uprostřed srostlé. Nic nepokazíte, pokud tvar obočí necháte na kosmetičce, pakliže si na úpravu netroufáte sami. Nepotřebujete žádné speciální přípravky, bohatě postačí pinzeta. Pokud však máte pokožku pod obočím často vysušenou, používejte dle potřeby hydratační krém. Krásné obočí si zaslouží piercing. Pokud se pyšníte krásným obočím, které by byla škoda nezvýraznit, pořiďte si piercing. Správně zvolený piercing udělá dojem sám o sobě a navíc vypadá sexy. V aktuální sezóně naleznete na různých internetových stránkách nebo i v běžných buticích mnoho typů originálních piercingů, ze kterých si jistě bez potíží vyberete. Dodáte tak obočí ten správný šmrnc a vašemu pohledu neodolatelný dojem.

INSPRUJTE SE U JINÝCH MUŽŮ - ZDE -

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram