Ida Sjöstedt Jaro/Léto 2016

Ida Sjöstedt Jaro/Léto 2016

Snová severská móda v podání značky Ida Sjöstedt dokazuje, že na severu se umí ušít i romantická a složitá kolekce.

Po značce Filippa K přinášíme další severskou kolekci - tentokrát od značky Ida Sjöstedt. Ida Sjösted založila svou stejnojmennou značku v roce 2001, je typická snovými šaty a oblíbená u švédského královského dvora. Teď ve vás ale nechceme vyvolat pocit, že Ida Sjösted navrhuje oblečení, které může nosit jen modrá krev. Naopak, vsadíme se, že v oblečení z nové kolekce se její nositelky budou cítit jako princezny, ať už jimi ve skutečnosti jsou nebo ne.
 
Ústředními barvami kolekce jsou výrazná červená, růžová, bílá a černá - čekejte tak perfektní kontrast. Splývavé materiály doplňuje krajka a výšivky, velmi ženské střihy tak už k této trojici nejsou žádným překvapením. První část kolekce jsou kousky pro každodenní nošení, nejsnovější šaty a róby však Ida zařadila až do druhé poloviny přehlídky. Jako by pomocí červené chtěla upoutat pozornost a pak nás zasáhnout vší tou nádherou.
 
Upřímně, něco takového bychom od skandinávské značky nečekali. Ida Sjösted umí pracovat s jednoduchostí a minimalismem stejně tak dobře jako s velkými róbami, výšivkami a náročným zdobením materiálu. Z její jarní a letní kolekce na nás dýchlo jaro a léto v plné síle. A za to Týdnu módy ve Stockholmu děkujeme.
 
Foto: style.com
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram