Ikonický kabát Lucie Markové si zamilovala i Kate Mulgrew, kapitánka ve Star Trek Voyager

Ikonický kabát Lucie Markové si zamilovala i Kate Mulgrew, kapitánka ve Star Trek Voyager

Představte si kousek oděvu, který spojuje praktičnost s designem inspirovaným nekonečným vesmírem. Návrhářka Lucie Marková má v nabídce svůj ikonický kabát Architekt Jack, skvost, který překročil hranice České republiky a zaujal i mezinárodní hvězdy.

Kate Mulgrew, americká herečka a kapitánka ve Star Trek Voyager, tento kouzelný kousek objevila při návštěvě Prahy, ale zamilovala si ho i všemi obdivovaná designerka Blanka Matragi.

Když návrhářka Lucie Marková vytvářela svůj kouzelný kabát Architekt Jack, měla na mysli nejen design a funkčnost, ale hlavně ikonickou postavu, pro kterou ho vytvořila. Tou byla kapitánka z hvězdné lodi Star Trek Voyager. A pak se stalo něco neuvěřitelného – sama Kate Mulgrew, hvězda, která tuto postavu ztvárnila, přijela do Prahy a setkala se s tímto jedinečným oděvním dílem.

„Bylo to neuvěřitelné, náhodou jsem na facebooku objevila zprávu, že bude mít Kate setkání s fanoušky a bude mluvit o natáčení a Star Treku. Tam jsem nesměla chybět. Byl to příběh jako z pohádky. Viděla můj kabát a líbil se jí. Já měla náhodou poslední správnou velikost a chtěla jsem jí ho dovézt do hotelu. Pak mi organizátorka napsala, že zbylo poslední volné místo na plavbě lodí s kapitánkou Janeway, Kate Mulgrew. Byla to tak neskutečná shoda okolností. Kabát byl celou dobu pro ní a ona si pro něj přijela do Prahy, aniž by o tom věděla. A když si ho vzala na lodi na sebe, chtěli ho najednou prakticky všichni. Polovinu plavby jsme brala míry a psala si objednávky. Bylo to jako z pohádky," říká o zážitku Lucie Marková. 

Sofshellový kabát s podšívkou / Lucie Marková 

Kabát kombinuje minimalistický design s vrcholným řemeslným zpracováním. S více variantami podle kvality materiálu se Architekt Jack stává dostupným luxusem, který slouží nejen jako módní doplněk, ale také jako skutečné umění nositelné formy. Je variabilní a univerzální - dokonale padne na sportovní setkání, v galerii nebo během dne v kanceláři. Kabát je navíc jednoduchý na údržbu a je možné jej prát v pračce. Lucie sama říká, že vydrží ve skvělé podobě minimálně 10 let a je vhodný také pro maminky s malými dětmi - sama návrhářka ho vyzkoušela sama na sobě, když se jí narodila dcera. Skvostný kousek si oblíbila také návrhářka světového kalibru Blanka Matragi.

Když si brala kabát Blanka Matragi ve Vidda store, vůbec jsem to netušila. Potom mi přišla fotka s pózující návrhářkou. Přiznám se, že jsem se na to chvíli dívala a nevěřila vlastním očím. Nikdy jsem se neúčastnila soutěží nebo Design Bloku, proto to pro mě hodně znamenalo. Návrhářka, která patří mezi designové ikony a může si ušít jakýkoli kabát lusknutím prstu, si oblíbila ten ode mě. Nejspíše netuší, jakou radost mi udělala," dodává Lucie Marková.

Zimní variabilní kabát Jackie s kapucou / Lucie Marková 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram