Inspirujte se v péči o pleť Eskymáky

Inspirujte se v péči o pleť Eskymáky

Vyzkoušejte přípravky obsahující skvalen. Organická sloučenina získávaná z jater žraloků, má podle odborníků téměř zázračný vliv na lidské tělo a pokožku.

Silný antioxidant s antikarcinogenními účinky naleznete nyní i v kosmetice. Pleť je díky skvalenu zdravější a mladistvější.

Zázračně hojivý skvalen byl objeven v roce 1905 v játrech žraloků. Výzkumy údajně začaly proto, že se vědci snažili přijít na kloub tomu, proč se Eskymáci těší tak dobrému zdraví a dožívají se vysokého věku. Právě oni používali žraločí jaterní tuk s vysokým obsahem skvalenu jako léčebný prostředek při poraněních a jiných kožních potížích.

Dnes však dokáží kosmetické laboratoře získat stejně kvalitní látku z olivového oleje a laskavcových semínek. Svou chemickou strukturou se skvalen podobá lidskému kožnímu mazu a je velmi účinný u řady kožních onemocnění. Ve studii publikované v roce 2006 v International Journal of Cancer se ukázalo, že skvalen aplikovaný na kůži myší velmi efektivně chrání pokožku před vznikem rakoviny. Laboratorní testy jednoznačně potvrdily také jeho příznivý vliv na fungování hormonální soustavy a hojení kůže. Osvědčil se také jako silný antioxidant.

V kosmetice jej začala používat například značka Dr. ENTNER, kterou vyvinul respektovaný český estetický chirurg Michael Entner. Jeho přírodní Hyaluronic sérum se skvalenem efektivně vyhlazuje vrásky, aktivuje proces obnovy kolagenových vláken a poskytuje pleti intenzivní hydrataci. Navíc pomáhá při popáleninách a ekzémech a regeneruje pokožku po slunění.

 

Zdroj: Dr. Entner

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram