Interview s Matthew Williamsonem o nové kolekci pro Lindex: „Je to skvělá součást šatníku každé moderní ženy

Interview s Matthew Williamsonem o nové kolekci pro Lindex: „Je to skvělá součást šatníku každé moderní ženy

Matthew Willliamson o své kolekci pro Lindex prozrazuje...

Lindex se chystá na uvedení exkluzivní kolekce s proslulým britským návrhářem Matthew Williamsonem. Kolekce bude uvedena 4. října 2013 a k dostání také v Česku. V souvislosti s touto kolekcí zodpověděl návrhář Matthew Williamson několik dotazů, týkajících se této spolupráce. Přestože jsme neměli možnost ptát se v redakci osobně, ale rozhovor návrhář poskytl přímo společnosti Lindex, je zajímavé si přečíst, co vše už nyní Matthew Willliamson o své kolekci pro Lindex prozrazuje.

Už 4. října si také u nás Česku díky společnosti Lindex budete moci pořídit „svého“ Williamsona. Tento prestižní světový návrhář patří mezi mladší generaci talentů, které dnes nahrazují stálice módního nebe. Kromě vytříbeného designu z rukou prestižního světového designéra Matthew Williamsona, se chystaná kolekce pro Lindex vyznačuje také svým charitativním rozměrem – 10 % z každého prodaného kusu bude věnováno Alianci žen s rakovinou prsu, konkrétně projektu Bellis Young & Cancer, který se soustředí na mladé pacientky s tímto onemocněním. 

 

Interview s Matthew Williamsonem o nové kolekci pro Lindex

Proč jste se rozhodl pro spolupráci se značkou Lindex? 
Je to skvělá příležitost vytvořit řadu oblečení za dostupnější cenu a seznámit s mojí prací širší okruh zákaznic. 

Co vám na Lindexu přišlo nejatraktivnější? 
Lindex je skvělá společnost a partner pro spolupráci. Mají za sebou několik zajímavých kampaní, např. se značkou Missoni. Potěšilo mě, když jsem byl osloven, abych se na kolekci podzim/zima 2013 podílel. 

Jak byste kolekci popsal? 

Je to skvělá součást šatníku každé moderní ženy, do které jsem vložil snad celé své DNA. Najdete v ní modely na víkendy, pro běžný pracovní den nebo slavnostnější příležitosti. Paleta barev je velmi dobře nositelná, obsahuje hodně inkoustově modré, místy ostře růžovou a samozřejmě hodně vzorů nebo korálkových detailů. 

Co vás inspirovalo při navrhování této kolekce? 
Bylo to opravdu především o zachycení DNA mé vlastní řady. Chtěl jsem zahrnout spoustu skvělých vzorů a barev, ale udělat to tak, aby bylo oblečení velmi nositelné. Téma jsem založil na motivu anglické růže. Představil jsem si nositelku oblečení, jak tráví víkend ve fantastickém, trochu dekadentním, majestátním domě na anglickém venkově. 

Jaká slova tuto kolekci charakterizují? 
Dostupná designová móda, colour blocking, nositelné siluety, potisky, ženskost, modernost.

Kolekce, kterou vytvořil Matthew Williamson pro Lindex, je unikátní.

 

Lindex se zaměřuje především na ženy. Co vás při navrhování kolekce inspirovalo? 
Nacházím inspiraci v tolika věcech! Většinou v přírodě nebo v cizích zemích, které navštívím. Inspirují mě také umělci, ať už se jedná o ty z minulosti nebo současné. Minulý rok mě inspirovala polární záře i umělec Shane McAdams. Mí přátelé a Londýn jsou také skvělým zdrojem inspirace. 

Co vás přimělo zapojit se do boje proti rakovině prsu? 
Boj proti rakovině prsu za to prostě stojí. Jsem hrdý, že mohu podpořit tak skvělou kampaň vedenou společností Lindex a přispět dobré věci. 

Pro koho většinou své oblečení navrhujete? 
Nemám v mysli specifickou osobnost. Myslím, že moje oblečení může oslovit širokou skupinu veřejnosti. Moje neteř má 11 let a nosí moje oblečení. Mé matce je 64 a nosí jej také. 

Jaký byl proces navrhování kolekce pro Lindex? 
Pracovat s touto značkou byl velmi přímočarý proces. Společnost je dobře organizovaná a podporuje skvělé návrhářské myšlenky. Dopřáli mi tvůrčí svobodu, což je velmi důležité. Doufám, že kombinace našich dovedností a schopností vytvořila něco opravdu výjimečného. 

Máte v kolekci nějakého favorita? 
Řekl bych, že mým favoritem jsou jednoduché šaty s čínským květinovým potiskem. Je to můj archivní potisk, který jsem přepracoval. Jsou to skvělé šaty, ve kterých můžete jít z kanceláře přímo na večeři. Myslím, že obstojí také ve zkoušce času a stanou se trvalou součástí vašeho šatníku na mnoho dalších let. 

Co by nemělo v šatníku každé ženy nebo dívky chybět? 
Myslím, že pokud váš šatník obsahuje základní kousky, bude pro vás móda zábavnější a také snazší. Dobré boty, černé šaty, sako, kalhoty, trička, kabát vytvoří pevný základ, který můžete aktualizovat sezónními kousky. Ty vám pomohou vykreslit vaši osobnost a charakter. 

Jaké barvy bychom měli nosit letošní podzim? 
Na trendy moc nevěřím. Myslím, že by se měl každý oblékat tak, aby to odpovídalo jeho osobnímu vkusu a potřebám. Miluji barvy. Jako základ může posloužit černá, bílá a neutrální tóny, které doplníte krásnými barvami a vzory. 

Jak se vám líbí navrhovat oblečení pro děti? 
Navrhovat dětskou část kolekce byla legrace. Bylo krásné vidět, jak kresby ožívají. Vše vypadalo nádherně v tak miniaturní velkosti, dokonce jsem si řekl, že bych sám chtěl mít děti! Je to skvělé, mnoho z mých přátel děti má a pod stromeček letos určitě dostanou spoustu nového oblečení. 

Řekněte nám něco o charitativním rozměru spolupráce se značkou Lindex. 
Navrhl jsem charitativní tričko s logem Show some love. Je to jednoduchý a skvělý kousek a je fajn vědět, že poslouží správné věci. 

Jaké barvy preferujete v každodenním životě? 
Rád kombinuji teplé a studené tóny. V jednom outfitu často vypadají skvěle tři barvy, třeba námořnická modrá, korálová a písková. 

Co dělá britskou módu tak ikonickou a výjimečnou ve srovnání s módou kdekoliv jinde na světě? 
Británie čerpá ze silného „módního“ dědictví a je to rodiště mnoha trendů. V Anglii skvěle funguje vzdělávání související s módou a podporuje se individuální styl a tvůrčí talent. Myslím, že anglická excentrická módní vnímavost nás dělá jedinečným centrem módního světa. 

 

 

Zdroj obrázků: Lindex

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram